VIDEO Nepochopiteľné chyby brankára: Karius Realu vydláždil cestu k výhre v Lige majstrov

Karim Benzema využil obrovskú chybu Lorisa KariusaKarim Benzema využil obrovskú chybu Lorisa Kariusa Zdroj: SITA/AP/Sergei Grits

KYJEV - Futbalisti dvojnásobného obhajcu titulu Realu Madrid zvíťazili v sobotňajšom finále Ligy majstrov 2017/2018 nad FC Liverpool 3:1. Do vitríny španielskeho veľkoklubu pribudla už trinásta trofej za prvenstvo v Európskom pohári majstrov (EPM), resp. v Lige majstrov.

Španielskemu tímu výrazne pomohol nemecký brankár Liveroolu Loris Karius. Najskôr Realu "daroval" v 51. minúte úvodný gól stretnutia. Loptu mal bezpečne v rukách a chcel ju rozohrať na spoluhráča, ale skratovo ju hodil len do nohy číhajúceho Benzemu a tá na jeho zahanbenie doputovala do bránky - 1:0.

Real však o vedenie rýchlo prišiel, v 55. minúte po rohu Milnera predĺžil loptu Lovren na Maneho a ten nestrážený zblízka vyrovnal - 1:1. Real mal po zmene strán navrch a tesný náskok mu mohol prinavrátiť Isco, ale Karius jeho strelu vyrazil na roh. V 64. minúte však už bol nemecký brankár prikrátky na nožničky Balea, ktoré Zidaneov žolík famózne "vystrihol" po lahôdkovom centri Marcela - 2:1. Liverpool sa nechcel zmieriť s prehrou, Mane spoza šestnástky pekným náprahom opečiatkoval pravú žrď. Na opačnej strane mohol rozhodnúť po rýchlej brejkovej situácii Ronaldo, ktorému však v poslednej chvíli vložil nohu do strely Robertson. Karius nemal svoj deň a v 83. minúte definitívne potopil nádeje svojho tímu, keď pustil za svoj chrbát ďalekonosnú strelu finálového hrdinu Balea - 3:1.

Viac o téme: Real Madrid Liverpool FC Loris Karius
  • Zdroj: TASR, športky