VIDEO O víťazovi západnej konferencie rozhodne siedmy zápas: Golden State deklasoval Houston

Kevin DurantKevin Durant Zdroj: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

OAKLAND - Aj finále Západnej konferencie zámorskej basketbalovej NBA sa rozhodne až v siedmom zápase. Hráči Golden State zvíťazili v sobotu na vlastnej palubovke nad Houstonom o priepastných 29 bodov 115:86 a minimálne ešte na jeden duel si predĺžili sezónu.

Nič tomu však nenasvedčovalo, keďže domáci prehrali prvú štvrtinu o 17 bodov. Následne však nastala málo vídaná dominancia úradujúceho šampióna, ktorý dokonca v poslednej 12-minútovke hosťom povolil iba deväť bodov. "Nemám žiadne vysvetlenie, prečo takto hráme," povedal tréner Golden State Steve Kerr.

Pri streleckej chuti bol Klay Thompson. Dvadsaťosemročný strieľajúci rozohrávač nazbieral 35 bodov, premenil až 9 trojkových pokusov zo 14. "Myslím si, že môžete povedať, že som sa pre to narodil. Páni, to bol pocit. Nechceli sme ešte skončiť, tak veľmi sme si chceli vynútiť siedmy zápas," komentoval spokojný Thompson. "Klay bol dnes úžasný. Neohúril len svojou ofenzívou, ale aj defenzívou. Ten chlap je mašina, fyzicky je na tom veľmi dobre. Zdá sa, že takéto situácie mu prospievajú," vystrúhal poklonu tréner Kerr.

Houston hral bez jedného zo svojich lídrov Chrisa Paula, ktorého v šiestom dueli zradil zadný stehenný sval. Najlepším strelcom Rockets bol James Harden s 32 bodmi, dopustil sa však aj deviatich strát. "Nič sa pre nás nemení. Vieme, čo máme robiť. Stále máme sebavedomie, pred nami je ešte jedna šanca," uviedol Harden.