Fanúšikovia na východe nenechajú Golonku v štichu: Možno zvýši aj na chlebíčky!

Jozef Golonka
Jozef Golonka

KOŠICE - Legendárny dlhoročný kapitán čs. hokejistov Jozef Golonka opäť svojimi komentármi rozvíril diskusie. Nepáči sa mu totiž, že slovenská reprezentácia bude na budúcoročných majstrovstvách sveta hrať v Košiciach a nie Bratislave.

"Ja sa len usmievam, lebo to neviem pochopiť. Neviem si predstaviť, že by česká reprezentácia hrala na majstrovstvách sveta v Plzni alebo Liberci a nie v Prahe," začal legendárny útočník. 

Golonka upozorňuje, že hokejovým osobnostiam nik neprepláca cestu ani ubytovanie, preto vidí svoje možnosti veľmi chabo a do Košíc možno ani nepôjde. "Neviem, kto by mi tam zaplatil cestu. Síce mám zadarmo vlak, ako bývalý revolucionár z roku 1968. Myslím si však, že toľko prostriedkov nemá ani jeden z našej generácie, aby si mohol dovoliť zaplatiť hotel a všetko ostatné v Košiciach, čo k tomu náleží. My nie sme chudobní, ale niektorí z chlapcov sú veľmi chudobní," dodal.


Toho sa okamžite chytili fanúšikovia a na Facebooku vznikla stránka "Hľadá sa ubytko v Košiciach pre Jožka Golonku." Do udalosti "Ubytujme Jožka Golonku v Košiciach počas MS v hokeji 2019" sa zapojili stovky východniarov. Ubytujme Jožka Golonku v Košiciach počas MS v hokeji 2019.

"Fanúšikovia na východe nenechajú legendu v štichu. Jožko Golonka sa posťažoval, že Košice sú 5 hodín cesty a musí si platiť drahý hotel. Východniari sa vedia baviť, sú pohostinní a preto chceme "Žiletku" v Košiciach na MS. Ubytovanie a odvoz zoženieme/vyzbierame sa. A možno zvýši aj na chlebíčky, očká, vínko a iné košické špeciality pod dohľadom sprievodcu Košicami Vinca Lukáča," píšu z recesie tvorcovia stránky. 


Tagy: Jozef Golonka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
SITA; Video: Facebook

DISKUSIA