Finálové hodnotenie očami brankárskej legendy: Skeptický pohľad na Kariovu budúcnosť

Bezmocný a zdrvený Loris KariusBezmocný a zdrvený Loris Karius Zdroj: SITA/AP/Pavel Golovkin

BRATISLAVA - Nevídané chyby brankára FC Liverpool Lorisa Kariusa v sobotňajšom kyjevskom finále futbalovej Ligy majstrov proti Realu Madrid (1:3) by mohli stáť nemeckého gólmana kariéru, myslí si legendárny bývalý strážca troch žrdí Oliver Kahn. Dvadsaťštyriročný Karius najprv "prihral" Karimovi Benzemovi na otvárací gól duelu v úvode druhého polčasu a neskôr v posledných desiatich minútach mu prepadla pomedzi ruky strela Garetha Bala z dobrých 30 metrov.

Štyridsaťosemročný Kahn, víťaz LM s Bayernom Mníchov z roku 2001, povedal, že nevidel horší brankársky výkon. "Nemám slov. Nepamätám si, že by som zažil niečo horšie z pohľadu gólmana. Takýto večer môže zničiť kariéru," povedal Kahn pre ZDF, citoval ho portál Four Four Two.

Viac o téme: Oliver Kahn Loris Karius