Svitko jednoducho nemá konkurenciu: Stály účastník Rely Dakar dominoval v Skýcove

Štefan SvitkoŠtefan Svitko Zdroj: TASR

SKÝCOV - V dňoch 26. a 27. mája sa uskutočnilo v Skýcove druhé podujatie Európskeho pohára v country crosse a súčasne aj štvrté podujatie Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v tomto odvetví, kde po druhýkrát spoločne štartovali aj štvorkolky. Absolútnym víťazom pretekov sa stal slovenský stály účastník Rely Dakar Štefan Svitko, ktorý dominoval počas oboch dní.

Zvíťazil v triede Európsky pohár Senior aj v MM SR E2. V triede MM SR E1 zvíťazil Slovák Tomáš Zboran a v kategórii MM SR E3 si prvenstvo odniesol ďalší slovenský jazdec Branislav Beluš. Slovenský motocyklista Jakub Zahustel zvíťazil v juniorskej kategórii MM SR a v rámci Európskeho pohára sa medzi juniormi tešil domáci Patrik Halgaš. V ženskej kategórii MM SR zvíťazila slovenská reprezentantka Katarína Juríčková a v rámci Európsky Pohár Women si prvenstvo odniesla ďalšia Slovenka Gabika Čipková.

Medzi štvorkolkármi zvíťazil v triede 1 Andrej Hrčka, v triede 2 Martin Šidlovský a v triede Európsky pohár Quad Juraj Gejdoš. V hodnotení tímovej súťaže v Skýcove vyhral slovenský BAMU & RKS Moto Team v zložení: Štefan Svitko, Rastislav Kokavec, Martin Giertl, Ivan Belko, Peter Murgaš. Na podujatí sa predstavilo celkom 212 pretekárov. Sezóna MM SR v endure a country crosse pokračuje 23. a 24. júna enduro podujatím v Polomke. Informácie pochádzajú z tlačovej správy Slovenskej motocyklovej federácie (SMF).

Viac o téme: Štefan Svitko