Hapal zatiaľ zostáva v Sparte: Pozdvihol tím v domácich zápasoch, ale ...

Pavel Hapal absolvoval prvú tlačovku ako tréner pražskej Sparty
Pavel Hapal absolvoval prvú tlačovku ako tréner pražskej Sparty

PRAHA - Tréner Pavel Hapal bude aj v ďalšej sezóne pôsobiť na lavičke českého tímu Sparta Praha. Vedenie klubu podľa informácii českého denníka Sport vyhodnotilo, že Hapal nie je príčinou zlého ročníka, v ktorom Sparta obsadila až 5. miesto.

Napriek tomu však nad 48-ročným koučom naďalej visí Damoklov meč. "Na Sparte kvitujú, že Hapal pozdvihol tím v domácich zápasoch, ale zároveň si uvedomujú, že vo vonkajších zápasoch má dlh," uviedol nemenovaný zdroj. "To však nemení nič na tom, že stále má dôveru vedenia," dodal anonym z prostredia Sparty.

Hapal prevzal "rudých" 6. marca, keď sa vzdal pôsobenia v slovenskej reprezentácii hráčov do 21 rokov. Na Letnej nahradil hviezdneho, no neúspešného Taliana Andreu Stramaccioniho. Hapal už pripravuje plán, ako situáciu v klube zlepšiť a ako dosiahnuť priaznivejšie výsledky. "Vieme, kde nás tlačí topánka. Niektoré pozície potrebujeme posilniť - napríklad pravého obrancu, budeme riešiť aj stopérov," prezradil rodák z Kroměříža. Sparta si 5. miestom v tabuľke najvyššej českej súťaže vybojovala účasť v predkole Európskej ligy 2018/2019 a práve vystúpenie v tejto súťaži môže určiť ďalšiu budúcnosť Pavla Hapala v klube.


Tagy: Pavel Hapal AC Sparta Praha

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
sparta.cz

DISKUSIA