VIDEO Légia Slovákov v Plzni sa opäť rozšíri: Do tímu českého majstra mieri slovenský univerzál

Roman Procházka v drese Levski SofiaRoman Procházka v drese Levski Sofia Zdroj: levski.bg

PLZEŇ - Slovenský futbalista Roman Procházka sa po piatich sezónach v Levski Sofia sťahuje do Viktorie Plzeň. S úradujúcim českým majstrom podpísal trojročný kontrakt.

"Angažmán v Plzni je pre mňa obrovská výzva. Teším sa na fanúšikov, na mesto, na klub. Viktoria má každoročne tie najvyššie ambície, čo mi bude vyhovovať," povedal 29-ročný Procházka pre oficiálny web Viktorie. 

Procházka je univerzál, ktorý najčastejšie nastupuje v strede poľa, ale využiť ho možno aj v obrane. V Levski vyrovnal rekord v počte štartov cudzinca za klub (173 zápasov), v bulharskom tíme mu na konci sezóny vypršala zmluva. Plzeň bude iba jeho tretí klub, do roku 2012 hral za materský Spartak Trnava. Na konte má aj tri reprezentačné štarty.

"S Romanom sme sa videli už v zime, keď prišlo k prvému oťukávaniu. Ide o veľmi skúseného hráča. Jeho príchodom posilňujeme stred poľa, čo sme avizovali ako jednu z priorít," povedal generálny manažér Viktorie Adolf Šádek. V nedávno skončenej sezóne v Plzni pôsobilo aj trio ďalších reprezentantov Matúš Kozáčik, Patrik Hrošovský a Marek Bakoš.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň Roman Procházka Levski Sofia
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: levski.bg
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články