Hokejový Slovan už našiel náhradu: Toto má byť nástupca bieloruského kouča!

Na snímke uprostred na striedačke už bývalý tréner Slovana Eduard Zankovec Na snímke uprostred na striedačke už bývalý tréner Slovana Eduard Zankovec Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Novým šéftrénerom hokejistov Slovana Bratislava v nasledujúcej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) bude s najväčšou pravdepodobnosťou Vladimír Országh. Túto v zákulisí diskutovanú informáciu distribuovali verejnosti v utorok popoludní viaceré webportály.

Nepriamo ju potvrdil aj sám tréner HC ’05 iClinic Banská Bystrica, majstrovského klubu najvyššej domácej súťaže. Vo funkcii nahradí Bielorusa Eduarda Zankoveca, ktorý v priebehu uplynulej sezóny vymenil Čecha Miloša Říhu. 

Országh sa v utorok zúčastnil na prijatí u prezidenta SR Andreja Kisku, spolu s hráčmi a realizačným tímom slovenského majstra: "O mojej budúcnosti sa rozhodne v najbližších hodinách. To rozhodnutie bude myslím veľmi rýchle." Konkrétnejší však nechcel byť: "Pokiaľ nebude všetko jasné, nebudem sa vyjadrovať. Aj vo finále sme viedli 3:0 na zápasy a napokon bolo 3:3. Takže uvidíme."

Na stredajšej tlačovej konferencii Slovana by mali Országha definitívne vo funkcii potvrdiť. Po skončení sezóny 2017/2018 sa síce v bratislavskom klube skloňovalo pokračovanie Zankoveca, ale po odchode generálneho manažéra Patrika Zimana je všetko ináč. "Ak šanca príde, rád ju využijem," uviedol 41-ročný kouč, ktorý potvrdil, že bude na stredajšej tlačovke prítomný.

Štyridsaťjedenročný Országh v uplynulých troch sezónach viedol Banskú Bystricu. V dvoch predchádzajúcich ročníkoch doviedol "baranov" k triumfu v slovenskej Tipsport Lige. Majster sveta z Göteborgu pôsobí aj ako asistent šéftrénera Craiga Ramseyho pri národnom tíme.

Viac o téme: Vladimír Országh HC Slovan Bratislava Patrik Ziman Eduard Zankovec
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články