VIDEO Serena pri úspešnom návrate s českou súperkou nestratila ani set: Podržalo ma podanie

Serena Williamsová a jej víťazné oslavySerena Williamsová a jej víťazné oslavy Zdroj: SITA/AP - Alessandra Tarantino

PARÍŽ - Serena Williamsová zvládla návrat na grandslamové dvorce, v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry žien na Roland Garros v Paríži zvíťazila nad Češkou Kristýnou Plíškovou za 105 minút 7:6 (4), 6:4. Pre niekdajšiu jednotku počítačového rebríčka WTA to bolo na podujatí "veľkej štvorky" prvé vystúpenie po materskej dovolenke, na ktorej bola 14 mesiacov.

Takisto nenasadená Plíšková vzdorovala 36-ročnej Američanke v prvom sete, v ktorom nebola ďaleko od víťazstva. Obe hráčky nezaváhali pri svojom servise, za stavu 6:6 rozhodoval až tajbrejk. V ňom viedla Plíšková 3:0, ale ďalších šesť loptičiek patrilo Serene Williamsovej, ktorá napokon uspela v skrátenej hre 7:4. Dvadsaťtrinásobná grandslamová šampiónka prehrávala na začiatku druhého setu 0:2, otočila na 3:2 a hoci potom Serena nevyužila pri svojom podaní šancu zvýšiť na 4:2, na vyrovnaného stavu v siedmom geme "brejkla" Kristýnu Plíškovú a zápas už nepustila z rúk. A to napriek tomu, že česká protivníčka jej nastrieľala 15 es (Američanka "dala" 13), mala menej dvojchýb (bilancia 3 - 7) a viac víťazných úderov ako tenistka USA (34 - 29). Z postupu do 2. kola singlovej súťaže na parížskej antuke sa však tešila skúsenejšia Serena Williamsová.

Serena Williamsová a Kristýna Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP - Alessandra Tarantino

"Som šťastná, že som po dvoch rokoch v Paríži opäť vyhrala zápas. V tajbrejku i v závere druhého setu ma podržalo podanie. Ďakujem všetkým fanúšikom za podporu, boli skvelí," povedala bývalá svetová jednotka pre akreditované médiá.

Španielska tenistka Garbine Muguruzová Blancová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. V úvodnom kole v súboji dvoch bývalých šampióniek antukového vrcholu sezóny ako nasadená trojka zdolala Rusku Svetlanu Kuznecovovú 7:6 (0), 6:2.

Ďalej ide aj Ruska Maria Šarapovová, ktorá si poradila s Holanďankou Richel Hogenkkampovou 6:1, 4:6, 6:3. V rozhodujúcom sete otočila z 0:3.

Serena Williamsová (USA) - Kristýna Plíšková (ČR) 7:6 (4), 6:4

Julia Görgesová (Nem.-11) - Dominika Cibulková (SR) 6:4, 5:7, 6:0 za 123 minút
Šuaj Čang (Čína-27) - Kristína Kučová (SR) 6:0, 7:5 za 77 minút
Irina-Camelia Begová (Rum.) - Karolína Schmiedlová (SR) 6:4, 5:7, 9:7 za 199 minút
Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-3) - Svetlana Kuznecovová (Rus.) 7:6 (0), 6:2
Caroline Garciová (Fr.-7) - Tuan Jing-jing (Čína) 6:1, 6:0
Angelique Kerberová (Nem.-12) - Mona Barthelová (Nem.) 6:2, 6:3
Elise Mertensová (Belg.-16) - Varvara Lepčenková (USA) 6:7 (9), 7:6 (4), 6:0 - dohrávka z pondelka od stavu 6:7 (9), 7:6 (4), 3:0
Ashleigh Bartyová (Aus.-17) - Natalia Vichľancevová (Rus.) 6:3, 6:1
Kiki Bertensová (Hol.-18) - Arina Sobolenková (Biel.) 6:2, 6:1
Daria Gavrilovová (Aus.-24) - Catalina Cristeová (Rum.) 4:6, 7:6 (4), 6:3
Maria Šarapovová (Rus.-28) - Richel Hogenkampová (Hol.) 6:1, 4:6, 6:3
Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-30) - Polona Hercogová (Slovin.) 6:4, 7:6 (1)
Ana Bogdanová (Rum.) - Markéta Vondroušová (ČR) 6:3, 1:6, 6:4
Fiona Ferrová (Fr.) - Carina Witthöftová (Nem.) 6:4, 6:2
Bethanie Matteková-Sandsová (USA) - Johanna Larssonová (Švéd.) 6:4, 6:3