Országh chce zo Slovana výstavnú skriňu slovenského hokeja: Kostra mužstva z domácich hráčov!

Vladimír Országh
Vladimír Országh

BRATISLAVA - Novým trénerom hokejistov Slovana Bratislava sa stal Vladimír Országh. Vedenie klubu ho predstavilo v stredu predpoludním na tlačovej konferencii. Štyridsaťjedenročný niekdajší útočník naposledy viedol tipsportligový tím HC '05 iClinic Banská Bystrica, v ostatných dvoch sezónach s ním získal domáci titul. Na poste kormidelníka "belasých" nahradí Eduarda Zankovca, ktorý počas ročníka 2017/2018 nahradil Miloša Říhu.

Za Slovan budú hrať Mário Grman, Patrik Lamper, Jakub Štěpánek a Marek Čiliak, potvrdil to člen predstavenstva Juraj Široký ml. "Budeme pracovať na ďalších hráčoch. Niektorí sú oslovení, niektorí aj dohodnutí a všetko je pred podpisom. Sme Slovan a chceme v prvom rade postaviť kostru mužstva zo slovenských hráčov, voľné okienka potom dopĺňať legionármi," prezradil Vladimír Országh. Potvrdil aj, že Róbert Petrovický a Rudolf Jendek zostávajú na postoch asistentov a do Slovana sa vracia Pavol Rybár ako kouč brankárov. "Zatiaľ nebudeme špecifikovať mená z predchádzajúceho kádra, ale radi by sme si udržali hráčov, ktorí podávali kvalitné výkony," doplnil.

Országh v minulosti pracoval ako asistent trénera v Slovane, v sezóne 2014/2015 pomáhal Rostislavovi Čadovi a Petrimu Matikainenovi. Majster sveta z Göteborgu je zároveň asistent kouča Craiga Ramseyho pri slovenskej reprezentácii. "Moja prvoradá práca bude v klube, o ďalšom pokračovaní v národnom tíme sa budem baviť s generálnym manažérom Mirom Šatanom," oznámil Országh.


Tagy: Vladimír Országh HC Slovan Bratislava Juraj Široký ml.

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA