Veľký hnev účastníka šampionátu v Rusku: Obrátime sa na FIFA!

Iránsky kouč Carlos Queiroz
Iránsky kouč Carlos Queiroz

ISTANBUL - Futbalistom Iránu odpadlo po zrušenom prípravnom dueli s Gréckom aj narýchlo naplánované stretnutie proti Kosove a tím už tak pred majstrovstvami sveta čaká len jeden testovací zápas. Iránci si kvôli tomu chcú sťažovať na Grécko u medzinárodnej federácie FIFA.

Irán mal s Gréckom od februára dohodnutý zápas na sobotu 2. júna v Istanbule, kde sa ázijský tím pripravuje na MS. Kvôli napätým grécko-tureckým vzťahom však odmietli Gréci v Istanbule hrať a namiesto toho pozývali Iráncov do Atén, čo sa zase nehodilo im. Iránci sa preto snažili na poslednú chvíľu zorganizovať duel s Kosovom, ale ani to sa nakoniec nepodarilo.

"Nové požiadavky Kosova znemožnili stretnutie odohrať," uviedla Iránska futbalová federácia, ktorá z problémov viní predovšetkým Grékov. "Obrátime sa na FIFA a využijeme všetky právne možnosti, aby sme získali kompenzáciu za všetky spôsobené problémy, ako po športovej, tak po finančnej stránke," uviedol Irán, ktorý navyše do vyriešenia prípadu preruší so svojimi gréckymi partnermi oficiálne futbalové styky.

Zverenci portugalského trénera Carlosa Queiroza v pondelok v prvom dueli v záverečnej fáze prípravy prehrali v Istanbule 1:2 s Tureckom. Druhý a posledný duel pred MS zohrajú Iránci až budúci piatok 8. júna v Moskve s Litvou. V základnej skupine B ich čakajú Maroko, Španielsko a Portugalsko.


Tagy: Grécko Irán Kosovo Carlos Queiroz

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA