Real si už vyhliadol náhradu za Zidana: Toto má byť jeho nástupca v Madride!

Zinedine Zidane (vpravo) a prezident Realu Madrid Florentino Pérez (vľavo) sa pozerajú na seba na tlačovej konferencii v MadrideZinedine Zidane (vpravo) a prezident Realu Madrid Florentino Pérez (vľavo) sa pozerajú na seba na tlačovej konferencii v Madride Zdroj: TASR/AP Photo/Borja B. Hojas

MADRID - Francúzska futbalová legenda a uznávaný kormidelník Realu Zinedine Zidane (45) vo štvrtok šokoval celý futbalový svet. Na mimoriadnej klubovej tlačovke oznámil svoj odchod z Madridu a vo vzduchu visí významná otázka, kto ho nahradí a stane sa novým koučom hviezdneho tímu okolo Cristiana Ronalda.

Okamžite sa objavili viaceré špekulácie o tom, kto by mal v novej sezóne madridský veľkoklub viesť. Ale podľa anglického periodika The Sun už v tom majú v Madride úplne jasno. 

Najhorúcejším kandidátom na miesto nového trénera Realu je aktuálny kouč FC Liverpool Jürgen Klopp, ktorý so svojim tímom nestačil na madridského giganta vedeného Zidanom vo finále Ligy majstrov, keď v Kyjeve zvíťazil obhajca trofeje 3:1. 

Prezident Realu Florentino Perez vidí práve v Kloppovi ideálnu náhradu za Zidana, pretože nemecký kouč má veľký charakter a skvelé schopnosti, ktoré ho predurčujú k tomu, aby viedol madridský veľkoklub. Dotiahnuť Kloppa na San Bernábeu ale zrejme nebude také jednoduché a určite nie lacné. Klopp síce v roku 2015 po odchode z Dortmundu s Liverpoolom podpísal zmluvu na tri roky, ale už v roku 2016 s ním na Anfielde predĺžili zmluvu až do roku 2022, tak uvidíme...

{{ poll.title }}

 • {{ question.text }} *
 • Vyhodnotenie
  Úspešnosť
  {{ succeeded.percent }}%
  Počet správnych odpovedí
  {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}

Viac o téme: Jürgen Klopp Zinedine Zidane Real Madrid CF
 • Autor: © Zoznam
 • FOTO: TASR/AP Photo/Borja B. Hojas; VIDEO: Youtube
 • Zdroj: športky

Súvisiace články