Cvičenie v pohodlí domova s jedinou pomôckou na cvičenie

Je pravda, že článkov o športových pomôckach a príslušenstve na cvičenie je viac než dosť. No pravdou je, že „thera-band“, čiže guma na cvičenie, patrí medzi jednu z najúčinnejších a zároveň cenovo najdostupnejších pomôcok na cvičenie, s ktorou môžete odcvičiť nespočetné množstvo cvikov, a to na každú partiu tela. Ak sa pýtate, prečo by mala byť posilňovacia guma súčasťou vašej „domácej posilňovne“, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami a uvidíte, že na ňu nedáte už nikdy viac dopustiť.

Čo potrebujem, ak chcem cvičiť doma?

Už na úvod treba podotknúť, že akýkoľvek tréning by mal byť efektívny a svojou náročnosťou prispôsobený vašim schopnostiam a kondícií. Ak ste sa rozhodli cvičiť doma, postačí vám kúsok voľného miesta, podložka na cvičenie, fľaša čistej vody a pohodlné oblečenie, v ktorom sa budete cítiť sucho počas celého cvičenia. Ak si chcete však tréning spestriť a postupne zvyšovať jeho náročnosť, siahnite po gume na cvičenie, ktorá pomáha budovať silu jadra, tzv. „core tela“. 

Ako si vybrať vhodnú gumu na cvičenie?

Guma na cvičenie sa vyznačuje svojou univerzálnosťou, keďže ide o pomôcku, ktorú môžete využiť nielen v posilňovni, ale tiež v pohodlí domova. Umožňuje efektívne pretiahnuť svaly, posilniť problémové partie, dokonca urýchliť zotavenie po úraze a vrátiť vás späť do kondície. Gumové expandery sa líšia podľa tvaru, pružnosti, sily odporu či štýlu uchopenia, čiže je len na vás, či dáte prednosť ľahko naťahovacej gume alebo si trúfnete na super pevnú. 

Najúčinnejšie cviky, ktoré by ste mali jednoznačne vyskúšať aj vy

„Skracovačky“ sú skvelým cvikom na spevnenie brušného svalstva, a práve preto by ste na ne nemali zabúdať ani vy. Začínate v sede, gumu na cvičenie máte obtočenú okolo chodidiel, kolená ohnete a päty zdvíhate nad podlahu. Nakloníte sa mierne dozadu a používate brušné svalstvo na otáčanie bokov tak, aby ste sa pravým lakťom naklonili k ľavému kolenu, zatiaľ čo pravú nohu natiahnete. Následne k ľavému lakťu pritiahnete pravé koleno a ľavú nohu natiahnete, tento proces opakujte.

Zdvíhanie rúk do písmena „T“ spočíva v tom, že stojíte s nohami na šírku bokov, gumu držíte v oboch rukách, a to tak, že ich máte umiestnené pred stehnami. Zdvíhate ruky na úroveň ramien, roztiahnete ich do strán, čím sa vytvorí písmeno „T“ a následne ich vrátite do pôvodnej polohy.
Drepy je možné cvičiť so záťažou a bez záťaže, no ak ste sa rozhodli zacvičiť si v pohodlí domova, minimálne gumu na cvičenie oceníte! Tú obmotáte okolo strednej časti ľavého chodidla a ľavého zápästia, narovnáte sa, ruky vystriete pred seba a spravíte drep. Vrátite sa do pôvodnej polohy, cvik zopakujete aspoň desať krát a následne gumu obmotáte okolo pravého chodidla a pravého zápästia, pričom tento proces opäť zopakujte.  

Motivácia je základ

Ak chcete mať o svojej aktivite denno-denne prehľad, zaujíma vás počet krokov, spálených kalórií či tepová frekvencia, inteligentné hodinky Fitbit sú presne to, čo vás bude motivovať k dosiahnutiu vašich cieľov! Neváhajte a vybudujte si domácu posilňovňu, a to vďaka spoločnosti inSPORTline, ktorá je špičkovým slovenským výrobcom a dovozcom kvalitných fitness zariadení, výrobkov a doplnkov, ktoré ocení nejeden rekreačný či profesionálny športovec!

https://shutr.bz/2JaiHN2

 


Zdroj:
PR článok
Foto:
insportline.sk

DISKUSIA