VIDEO Krutá facka pre Česko: Od Austrálie schytalo najvyššiu porážku svojej histórie!

Mathew Leckie, Andrew Nabbout, Aziz Behich a Robbie Kruse oslavujú gól Austrálie
Mathew Leckie, Andrew Nabbout, Aziz Behich a Robbie Kruse oslavujú gól Austrálie

ST. PÖLTEN - Českí futbalisti v prípravnom zápase v Rakúsku podľahli Austrálii 0:4 a utrpeli tak najvyššiu porážku vo svojej histórii. Naposledy prehrali o štyri góly ešte ako Československo v roku 1985.

Austrálsky účastník blížiacich sa MS v Rusku bol presnejší v kombinácii, navyše mu pomohli chybujúci českí stopéri Tomáš Kalas a Jakub Jugas, ktorý si dal aj vlastný gól. Dvakrát sa presadil Mathew Leckie. Trafil sa tiež Andrew Nabbout. Austrália vyhrala nad Českom či Československom prvýkrát v histórii a prvýkrát od septembra 2016 uspela mimo domáceho ihriska.

Šancu na nápravu budú mať Česi v stredu. Opäť v Rakúsku zohrajú zápas s Nigériou, pre ktorú to bude generálka na MS, zatiaľ čo pre český tím posledná príprava pred jesennou Ligou národov, v ktorej bude jedným zo súperov Slovenska. 

Austrália - Česko 4:0 (1:0)
Góly: 32. a 72. Leckie, 54. Nabbout, 80. Jugas (vlastný)

Austrália: Ryan – Risdon (76. Degenek), Milligan, Sainsbury, Behich – Luongo, Rogic (66. Irvine), Mooy – Leckie (84. Arzani), Nabbout (61. Maclaren), Kruse (73. Petratos) 

ČR: Koubek – Bořil, Kalas, Jugas, Novák – Hušbauer, Barák (57. Sýkora), Darida – Schick (75. Šural), Krmenčík (46. Jankto), Kopic (82. Hořava)


Tagy: Česko Austrália

Zdroj:
ČTK, TASR
Foto:
SITA/AP - Ronald Zak; Video: Be in Sports

DISKUSIA