Nenásytný hráčsky agent sa vyfarbil: Nemôžu ho ani cítiť, toto je zločin!

Ruí Patrício
Ruí Patrício

LISABON - Futbalový brankár Rui Patrício požiadal o rozviazanie zmluvy so Sportingom Lisabon a chce odísť ako voľný hráč. Podľa portugalského klubu stojí za rozhodnutím 30-ročného majstra Európy jeho vplyvný agent Jorge Mendes, ktorý má pod krídlami nejednu svetovú hviezdu, medzi inými Cristiano Ronaldo, James Rodríguez, Ángel di María, Diego Costa, Ederson, Radamel Falcao, ale aj trénerská legenda José Mourinho.

Patrício mal najskôr namierené do Neapola a potom k nováčikovi Premier League Wolwerhamptonu. Oba kluby ponúkali za jednotku portugalskej reprezentácie, ktorá strávila v Sportingu celú kariéru, 18 miliónov eur, ale jednania nakoniec krachli. 

"Jorge Mendes z tých 18 miliónov požadoval pre seba viac než sedem miliónov. Chcel využiť celú situáciu, to je zločin," povedal na tlačovej konferencii prezident Sportingu Bruno de Carvalho. 

Patrício chce podľa médií odísť hlavne kvôli incidentu z polovice mája, keď mu približne 50 maskovaných fanúšikov vtrhlo do tréningového centra a napadlo hráčov s realizačným tímom. Ozbrojených mužov nahnevala porážka v záverečnom kole ligy s Marítimom, ktorá stála Sporting konečné druhé miesto a postup do Ligy majstrov. To mu navyše ukradol mestský rival Benfica. 


Tagy: Sporting Lisabon Jorge Mendes Rui Patrício

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA

DISKUSIA