Slovenský hrdina MS 2010 v Niecieczi pokračovať nebude: Mucha ešte nechce ukončiť kariéru

Ján Mucha
Ján Mucha

NIECIECZA - Slovenský futbalový brankár Ján Mucha nebude pokračovať v poľskom tíme Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Do maličkej obce v Poľsku zamieril počas minulého leta a podpísal zmluvu do 30. júna 2018.

Na začiatku sezóny chytal pravidelne, neskôr však stratil pozíciu tímovej jednotky. Za Termalicu odchytal v tamojšej najvyššej súťaži 27 zápasov. Hrdina kvalifikácie o postup na MS 2010 i samotného záverečného turnaja v JAR ešte nechce ukončiť kariéru, ale nevylúčil, že sa to môže stať.

"V Termalici na 99 percent končím. Zatiaľ neviem, kde budem pokračovať, nemám nič konkrétne. Kluby budú po sezóne analyzovať situáciu, preto sa nikam neponáhľam. Som zdravý a rád by som ešte chytal, ale nikto nevie, čo bude. V decembri budem mať 36 rokov, možné je všetko. Ak bude ponuka, chcem pokračovať, ak nie, zariadim sa inak," uviedol Mucha pre denník Šport. Skúsený gólman pôsobil v minulosti aj v Interi Bratislava, Žiline, Legii Varšava, Evertone, Samare, Tule či Slovane Bratislava.

Ján Mucha je prvý slovenský brankár so štartom v anglickej Premier League, v roku 2013 absolvoval dve stretnutia a v oboch jeho tím zvíťazil.


Tagy: Ján Mucha Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Zdroj:
SITA
Foto:
Marcin Pirga/Cyfrasport

DISKUSIA