Obrovské sklamanie Martikána v Česku: Už dávno som takto preteky nepokazil!

Michal Martikán
Michal Martikán

PRAHA - Skúsený slovenský reprezentant vo vodnom slalome Michal Martikán v pražskej Troji v nedeľu nedosiahol na jubilejnú desiatu individuálnu medailu z ME. Na kontinentálnom šampionáte v Česku totiž skončil v semifinále na poslednom 20. mieste a medzi elitnú desiatku sa neprebojoval.

"Už dávno som takto preteky nepokazil. Veľmi ma to mrzí. Musím sa teraz koncentrovať na hliadky a držať palce chalanom, ktorý majú na to, aby získali medaily. Po dotyku na protivodnej bránke číslo sedem som sa to snažil zbytočne urýchliť, z toho vyplynuli chyby až také veľké, že s tým sa postúpiť určite nedá," sypal si popol na hlavu po nevydarenom semifinále. Do bojov o medaily sa prebojovali Marko Mirgorodský aj Alexander Slafkovský.

Martikán chlapsky priznal, že zlosť si nemôže vybiť na nikom inom iba na sebe. "Som nahnevaný sám na seba, na nikoho iného sa hnevať nemôžem. Bola to moja chyba," hovoril. Napraviť si chuť má v popoludňajšej súťaži hliadok. "Prežívam veľké sklamanie, no musím čo najskôr myslieť na ďalšie veci, ktoré ma čakajú. Musím si chyby rozanalyzovať," pokračoval päťnásobný olympijský medailista.

Michal Martikán, ktorý je 21-násobný medailista z majstrovstiev sveta a rovnaký počet medailí má aj z ME, je dlhodobo bojovník na pohľadanie a aj v minulosti ho neúspechy dokázali zdravo vyburcovať. "O to viac budem chcieť zajazdiť lepšie v ďalších súťažiach. Verím, že ma to nebude zväzovať. Som síce skúsený pretekár, tak s týmito vecami občas bojujem. Vnútorný hlas sem-tam hovorí niečo iné, ako by bolo dobré," prezradil 39-ročný Martikán.


Tagy: Michal Martikán Marko Mirgorodský Alexander Slafkovský.

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA