VIDEO Neymar ukázal, prečo je najdrahší na svete: Brazílsky žolík rozhodol šláger na Anfielde

Neymar a jeho gólové oslavyNeymar a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Dave Thompson

LIVERPOOL - Futbalisti Brazílie vyhrali v nedeľňajšom prípravnom stretnutí pred MS 2018 nad Chorvátskom 2:0. K triumfu "kanárikov" na liverpoolskom štadióne Anfield prispel skvelým gólom Neymar, ktorý sa na trávniky vrátil po zranení pravej nohy.

Neymar nastúpil na ihrisko v druhom polčase a po "slalome" v šestnástke súpera v 69. minúte sa šikovne uvoľnil a prudkou strelou otvoril skóre. Predtým absentoval od konca februára, keď sa v drese Paríža St. Germain zranil a začiatkom marca sa podrobil operácii zlomenej kostičky na pravom chodidle. Triumf Brazílčanov podčiarkol v tretej minúte nadstavenia na svojom domovskom klubovom štadióne Roberto Firmino.

Philippe Coutinho, Milan Badelj Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP - Dave Thompson

Brazílčania sa do 8. júna budú na svetový šampionát pripravovať v Londýne, následne si 10. júna vo Viedni zmerajú sily s domácim Rakúskom. Päťnásobní majstri sveta sa na mundiale stretnú v základnej E-skupine so Švajčiarskom, Kostarikou a Srbskom. Súpermi Chorvátov v D-skupine budú Argentína, Island a Nigéria.

Brazília - Chorvátsko 2:0 (0:0)
Góly: 69. Neymar, 90.+3 Firmino

Viac o téme: Brazília Neymar Chorvátsko Roberto Firmino