Slovensko sa dočkalo v úplnom závere: Martikán, Slafkovský a Mirgorodský vybojovali cenný kov!

Slovenská posádka striebornej hliadky C1, zľava Alexander Slafkovský, Michal Martikán a Marko Mirgorodský počas vyhlasovania výsledkov na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v pražskej Troji Slovenská posádka striebornej hliadky C1, zľava Alexander Slafkovský, Michal Martikán a Marko Mirgorodský počas vyhlasovania výsledkov na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v pražskej Troji Zdroj: TASR - Michal Svítok

PRAHA - Slovensko nevyšlo na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v Prahe-Troji medailovo naprázdno.

V úplne poslednej disciplíne programu šampionátu sa o jediný slovenský cenný kov v českej metropole postarali Michal Martikán, Alexander Slafkovský a Marko Mirgorodský, ktorí v nedeľňajšej súťaži hliadok kanoistov (3x C1) obsadili 2. miesto s odstupom 95 stotín sekundy za víťaznými Francúzmi. Nebyť dotyku na jednej bránke, získali by Slováci zlato.

"Je to skvelý pocit, nebola ľahká úloha nahradiť Maťa Beňuša. Chalani boli v hliadkach vždy výborní. Bol som nervózny skoro viac ako pred individuálnej súťaži. Som rád, že to vyšlo na medailu,“ poznamenal debutant na ME Marko Mirgorodský. Michalovi Martikánovi hrozilo, že prvýkrát v kariére z ME odíde bez cenného kovu. "Toto striebro hreje málo, ale hreje. Boli sme najrýchlejší, ale pripísali nám spravodlivý dotyk. Síce s odretými ušami, ale predsa sme zachránili ME, aby sme neskončili bez medaily," pokračoval Martikán.

Ani Slafkovský ešte nepoznal doteraz pocit, aké to je odchádzať z kontinentálneho šampionátu bez medaily. "Som šťastný, že spolu s Michalom stále prinesieme domov nejakú medailu. Sme radi, že to pre Slovensko nebol 'uhorkový' šampionát," poznamenal tretí z partie Liptákov.

Slovenským kajakárkam súťaž hliadok nevyšla. Michaela Haššová v dolnej pasáži urobila "eskimáka" a minula bránku číslo 20, v konečnom účtovaní obsadili poslednú 12. priečku.

Majstrovstvá Európy vo vodnom slalome 2018 - Praha (ČR) - nedeľa:

3x C1 mužov: 1. Francúzsko 110,04 (0), 2. Slovensko (Michal Martikán, Alexander Slafkovský, Marko Mirgorodský) 110,99 (2), 3. Česko 111,58 (0)

3x K1 žien: 1. Nemecko 118,26 (2), 2. Rakúsko 120,81 (4), 3. Česko 121,20 (0), ... 12. Slovensko (Eliška Mintálová, Elena Kaliská, Michaela Haššová) 196,76 (66)

Viac o téme: Michal Martikán Alexander Slafkovský Marko Mirgorodský