Mladá nemecká hviezdička si otvorene pýta prestup: Sama sa ponúka do Manchestru United!

Timo Werner a jeho gólové oslavy
Timo Werner a jeho gólové oslavy

LIPSKO - Za kontroverzný a nie príliš obľúbený tím RB Lipsko si vydláždil cestu medzi najjagavejšie futbalové talenty v Európe, ale tento samotný fakt mu nestačí. Timo Werner by chcel ísť po vzore spoluhráča Nabyho Keitu, ktorého si rok dopredu zabezpečil FC Liverpool. Werner sa dokonca sám ponúkol jednému veľkoklubu.

Nemecký útočník chce naplniť svoj nemalý potenciál, avšak cíti, že na to potrebuje opustiť Lipsko a ísť niekam vyššie. Jasným naznačením odchodu dal nádej Bayernu Mníchov či Manchestru United, ktorí boli s týmto hráčom spojovaní. 

Werner je pripravený, že v blízkej dobe požiada o prestup, ak sa chce vyšplhať na úroveň, v ktorú on sám verí, že by mohol dosiahnuť. "Aby som sa stal hráčom svetovej triedy, pravdepodobne musím hrať za lepší tím na klubovej úrovni. Stále mám štyri alebo päť rokov a potom sa môžem stať svetovou triedou," neskromne zahlásil Werner. 

Ako príklad používa Nabyho Keitu, mladý Guinejčan sa v lete presúva do Liverpoolu. Werner by mohol jeho kroky neskôr nasledovať, minimálne čo sa týka presunu do Premier League. "Chcem byť úprimný, Naby Keita sa u nás nestal hráčom svetovej triedy, teraz v Liverpoole ním môže byť. Aby ste boli svetová špička, musíte hrať veľké zápasy, semifinále alebo finále Ligy majstrov." 

Werner má utriedené myšlienky a jasný názor v tom, kde by chcel v budúcnosti hrať. "Premier League je pre mňa snom. Chcel by som hrať za dva alebo tri kluby a Manchester United je jedným z nich. Nie však v najbližších rokoch, až neskôr, keď bude moja angličtina o trošku lepšia," dodala opora Lipska. 

S nemeckým mladíkom bola spájaná aj dvojica španielskych gigantov - FC Barcelona a Real Madrid. 


Tagy: Manchester United RB Lipsko Timo Werner

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA