Lukáč si nekompromisne podal kamaráta Golonku: Na Košice nebude nikto útočiť!

Vincent Lukáč
Vincent Lukáč

KOŠICE - V ostatnom období sa pretriasali v slovenskom športe slová Jozefa Golonku o tom, že Košice sú nevhodným miestom pre slovenskú reprezentáciu na budúcoročnom šampionáte. Na Golonku zareagovala iná legenda nášho hokeja, a to Vincent Lukáč, ktorý ho ani trochu nešetril.

"Pána Golonku si vážim, je to môj kamarát, ale musím podotknúť a odkázať mu: Je už trošku starší človek, niektoré jeho výroky sú na telo. Je to Bratislavčan, bojuje za Bratislavu, za Slovan. Košice však dlhé roky čakali na tento moment, prezidenta zväzu máme z východu a myslím si, že zaloboval veľmi dobre."

Lukáč povedal, že o Košiciach ako dejisku sa dozvedel skôr. "Ja som to vedel asi mesiac a pol dopredu, ale ešte to nebolo isté. Nakoniec sa to podarilo, čo je pre východ fantastická vec, aj pre menšie mestá ako Trebišov, Humenné, Michalovce. Košičania žijú hokejom, máme krásny štadión, nemáme sa za čo hanbiť. Východ dostal prvýkrát túto možnosť a myslím si, že ju naplno využijeme." 

Neodpustil si tiež menšie zabrdnutie do Bratislavy a jej obyvateľov. Svojimi slovami ubezpečil všetkých, že Košice nesklamú. "Prepáčte nám, Bratislavčania! Teraz ukážeme svetu, že na východe niečo je."

Skritizoval však súčasnú generáciu a nastavenie celej hokejovej obce na Slovensku, ktorá si akosi zvykla na zlé šampionátové výsledky. "Tomuto národu stačí tak málo, že sa tešíme aj z deviateho miesta, to ma trošku mrzí. Nemáme hokejistov, nemáme talenty, nie je z čoho vyberať. Naša generácia hrala za česť, diplomy a medaily. Mali sme krásny život. Dnes chcú ísť všetci do NHL, byť hviezdami, zarábať veľké peniaze, kašlať na všetko, ale nie každý môže byť hviezda," zakončil Lukáč. 


Tagy: Vincent Lukáč Jozef Golonka

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA