Gyömbérova nedeľa ako zo zlého sna: Tímový neúspech, ale to nie je všetko!

Momentka zo zápasu Cittadella - BariMomentka zo zápasu Cittadella - Bari Zdroj: Twitter/FC Bari 1908

CITTADELLA - Futbalisti FC Bari dosnívali sen o postupe do talianskej Serie A, keď skončili hneď v štvrťfinálovom 1. kole play off Serie B. V nedeľu remizovali na pôde klubu AS Cittadella 2:2 po predĺžení a v 114. minúte prišli aj o vylúčeného slovenského reprezentačného obrancu Norberta Gyömbéra.

Hoci Bari viedlo 1:0 a v 87. minúte dokázalo vyrovnať na 2:2, potrebný víťazný gól nestrelilo ani v predĺžení a tak do semifinále play off postúpil lepšie postavený tím z dlhodobej súťaže. Paradoxne to mohlo byť práve Bari, ale Talianska futbalová federácie (FIGC) mu odobrala dva body pre neoprávnené platby. AS Cittadella sa tak posunula v tabuľke druhej ligy práve pred Bari a získala tak výhodu domáceho prostredia.

V prvom barážovom semifinále nastúpi Cittadella proti Frosinone Calcio. Druhé stretnutie odohrá US Palermo proti FBC Venezia alebo Perugii Calcio. Finálový dvojzápas o postup do Serie A je na programe 13. a 16. júna.

Viac o téme: Norbert Gyömbér FC Bari AS Cittadella