Neskutočná otočka na Roland Garros: Najskôr dostával výprask, potom vstal z popola

Diego SchwartzmanDiego Schwartzman Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

ARÍŽ - Argentínsky tenista Diego Schwartzman nasadený ako šestnásty zvíťazil po tuhom boji 1:6, 2:6, 7:5, 7:6 (0), 6:2 nad šestkou turnaja Kevinom Andersonom z Juhoafrickej republiky v pondelňajšom zápase osemfinále dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (27. mája - 10. júna).

Takmer štvorhodinová bitka priniesla veľký obrat, Anderson viedol už 2:0 na sety, v treťom aj vo štvrtom sete prehrával Schwartzmann 3:5, no mečbalu nečelil ani v jednom prípade. V piatom sete mal navrch Argentínčan, ktorý esom premenil prvý mečbal a triumfoval v rozhodujúcom dejstve 6:2. "Ani neviem, ako som to dokázal. Bol som veľmi sklamaný po prvých dvoch setoch, súper hral veľmi dobre. Potom som už len bojoval a veľmi mi pomohli diváci. Som veľmi šťastný, toto víťazstvo si budem dlho pamätať," povedal 25-ročný Argentínčan v prvom rozhovore ešte na kurte. Schwartzman sa predstaví druhýkrát v grandslamovom štvrťfinále, premiéru v tejto fáze absolvoval na minuloročnom US Open. V dueli o postup do semifinále nastúpi proti najvyššie nasadenému Španielovi Rafaelovi Nadalovi, ktorý zdolal Nemca Maximiliana Marterera 6:3, 6:2, 7:6 (4).

Obhajca titulu prehrával v úvode zápasu 0:2, no v ďalších minútach mal navrch a potvrdil úlohu favorita. "Na začiatku zápasu som bol v príliš defenzívnom postavení. Musel som vstúpiť viac do kurtu. Marterer podal výborný výkon a niektoré loptičky boli veľmi tesné. Som rád, že som to zvládol v troch setoch," povedal Nadal.

Suverénne postúpil medzi elitnú osmičku piaty nasadený Argentínčan Juan Martin del Potro. Šampión US Open z roku 2009 si ako nasadená päťka poradil s deviatkou "pavúka" Američanom Johnom Isnerom 6:4, 6:4, 6:4. Jeho ďalším súperom bude turnajová trojka Chorvát Marin Ćilič, ktorý si v päťsetovej bitke poradil s osemnástym nasadeným Talianom Fabiom Fogninim 6:4, 6:1, 3:6, 6:7 (4) a 6:3.

Marin Čilič (3-Chor.) - Fabio Fognini (18-Tal.) 6:4, 6:1, 3:6, 6:7 (4)

Juan Martin del Potro (9-Arg.) - John Isner (9-USA) 6:4, 6:4, 6:4

Rafael Nadal (Šp.-1) - Maximilian Marterer (Nem.) 6:3, 6:2, 7:6 (4)

Diego Schwartzman (Arg.-11) - Kevin Anderson (JAR-6) 1:6, 2:6, 7:5, 7:6 (0), 6:2

Viac o téme: Kevin Anderson Diego Schwartzman