Bývalá hviezda Barcelony a Citizens rozbila mýtus o Guardiolovi: Bol ku mne krutý!

Yaya Touré a Pep Guardiola
Yaya Touré a Pep Guardiola

PARÍŽ - Stredopoliar Yaya Touré obvinil trénera Pepa Guardiolu z rasizmu. Futbalista z Pobrežia Slonoviny to v rozhovore pre magazín France Football vyhlásil s tým, že by rád demytizoval španielskeho kouča, s ktorým sa stretol v Barcelone a naposledy v Manchestri City.

"Rád by som rozbil mýtus o Guardiolovi. Bol ku mne krutý. Myslíte, že Barcelona by niečo také urobila Iniestovi? Preto ma napadlo, či nie je problém vo farbe mojej kože," uviedol Touré. "Guardiola to nikdy neprizná, na to je príliš inteligentný. Ale až v základe postaví päť Afričanov, nie naturalizovaných, tak mu pošlem tortu," dodal.

Tridsaťpäťročný Touré sa s Guardiolom prvýkrát stretol počas pôsobenia v Barcelone v rokoch 2007 až 2010. Druhýkrát na seba narazili v roku 2016, kedy úspešný kouč prišiel do Manchestru. Pod jeho vedením štvornásobný najlepší futbalista Afriky odohral v uplynulej sezóne len 17 zápasov a rozhodol sa v klube po ôsmich rokoch skončiť.

"Nechal som si od kondičných trénerov ukázať štatistiky, a keď som zistil, že moje sú rovnaké, alebo lepšie, než čo mali mladší hráči, tak mi došlo, že fyzička za to, že nehrám, asi nemôže," uviedol Touré. "Neviem prečo, ale mám pocit, že na mňa vždy žiarlil a bral ma ako rivala. Akoby som ho zatieňoval," vyhlásil.


Tagy: Pep Guardiola Yaya Touré Manchester City FC

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA