Šullu mrzela prehra proti Maroku: Dobre som si zachytal, škoda výsledku

Na snímke brankár Michal Šulla
Na snímke brankár Michal Šulla

ŽENEVA - Michal Šulla sa druhýkrát postavil do bránky slovenskej futbalovej reprezentácie a v oboch prípadoch inkasoval dvakrát. Pri debute v najcennejšom drese 25. marca 2018 proti domácemu Thajsku vo finále o Kráľovský pohár v Bangkoku sa tešil z víťazstva 3:2, v pondelňajšom večernom, tiež prípravnom stretnutí proti Maroku (1:2), odchádzal z trávnika vo švajčiarskej Ženeve smutný.

"Tešil som sa na tento zápas. Vedel som, že Maroko je v priprave na majstrovstvá sveta do Ruska. Tie kvality aj potvrdili, boli dobri s loptou, rychli, behavi a vypracovali si aj nejaké šance. Dobre som si zachytal. Škoda toho výsledku, Ten nás trochu mrzí, pretože sme to mali dobre rozohrané, viedli sme," vyjadril sa po stretnutí na Stade de Genéve 26-ročný Šulla.

Rodák z Myjavy bol rád, že mu dal tréner A-tímu SR Ján Kozák príležitosť medzi žrďami, gólman úradujúceho vicemajstra ŠK Slovan Bratislava druhýkrát nastúpil v drese s dvojkrížom. "Teší ma to najmä z toho dôvodu, že tu môžem byť medzi hráčmi a dostal som šancu. Vážim si to," zdôraznil Šulla a pokračoval: "Snažil som sa napraviť to, čo sa pri mojej zlej rozohrávke prihodilo v Bangkoku, ale k tomu by som sa už nevracal. V pondelok večer v Ženeve som si proti Maroku schuti zachytal."

Slovenský brankár smútil najmä pri vyrovnávajúcom góle marockého protivníka. Najskôr totiž v 63. min vyškriabal spod brvna hlavičku Boussoufu, ale po následnom zahraní rohového kopu už kapituloval - striedajúci El Kaabi sa presadil zblízka pri vzdialenejšej žrdi. "Bola to taká smola. Maročania mali šancu, ktorú sa mi podarilo chytiť a následne z rohu sme inkasovali. Škoda, mali sme to dobre rozohrané, ale hrali sme proti veľmi kvalitnému tímu," skonštatoval v novinárskej mixzóne Šulla.

Po konečnom hvizde rozhodcu napriek výzvam hlásateľa zaplavili trávnik ženevského štadióna priaznivci Maroka. Oslavovali víťazstvo svojich miláčikov, zatiaľ čo slovenskí futbaloví reprezentanti si museli doslova prekliesniť cestu do šatne. "Predovšetkým som nevedel, čo sa vlastne deje. Všetci fanúšikovia vybehli na hraciu plochu. Následne nás zobrali usporiadatelia a odprevadili až dolu do útrob štadióna, bolo to bez nejakých výrazných komplikácií," uviedol Michal Šulla a dodal: "Atmosféra bola slušná, na to, že sa vlastne hralo na neutrálnej pôde. Diváci utvorili dobré prostredie."


Tagy: Slovensko Michal Šulla

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA