Svetová elita mieri na Slovensko: Nitra bude hostiť majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale

Ilustračné foto
Ilustračné foto

NITRA - Majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale bude tento rok hostiť Nitra. Od 25. júna do 1. júla si v meste pod Zoborom zmeria sily viac ako 500 účastníkov z 24 tímov v celkovo piatich mládežníckych kategóriách. Aj z dôvodu blížiaceho sa šampionátu prešla nitrianska hokejová hala rekonštrukciou. Organizátori podujatia spolupracovali s mestom Nitra pre včasné dokončenie všetkých potrebných prác. Šéf organizačného výboru Juraj Bubák priblížil aktuálnu situáciu:

"Momentálne sa prerába bočný štít na hlavnom štadióne a nad vedľajšou plochou vymieňajú osvetlenie. V polovici júna položíme na hlavnú plochu špeciálny povrch značky Stilmat, ktorý už pre nás vyrobili.“

Svetový šampionát v hokejbale juniorov priláka v júni do Nitry aj zástupcov z krajiny súčasných majstrov sveta v hokeji. Švédi sa predstavia v kategórii do 18 rokov v rámci tímu Európa, doplnia ich tam hráči ďalších krajín. Mesto Nitra mladé hokejbalové talenty v ďalších štyroch kategóriách, vrátane dievčenskej do 20 rokov. So zámorskými tímami pricestuje aj množstvo rodičov a tak sa organizátori tešia na výbornú atmosféru.

Reprezentanti mieria do Nitry z vyše 10 krajín celého sveta. Na juniorský šampionát pod záštitou Svetovej hokejbalovej federácie (WBHF) pricestujú tradične silné výbery Kanady, USA, Česka a samozrejme Slovenska, v kategórii do 14 rokov sa premiérovo predstavia Rusi, v tímoch Európy sa okrem spomínaných Švédov ukážu hráči z Rakúska, Francúzska, Maďarska, Slovenska a Česka.


Tagy: Nitra Juraj Bubák

Zdroj:
SITA
Foto:
hokejbal.sk

DISKUSIA