Česko to napokon nebude: Reprezentant Bakoš sa rozhodol využiť zaujímavú ponuku

Martin Bakoš
Martin Bakoš

BRNO - Slovenský hokejový útočník Martin Bakoš nebude pokračovať v kariére v Česku, ale mieri do Švédska. Dvadsaťosemročný reprezentant SR pritom nedávno prestúpil z Liberca do konkurenčnej Komety Brno.

Oficiálny web úradujúceho českého šampióna však priniesol správu, že Martin Bakoš si premiérovo v kariére zahrá vo švédskej SHL. "Jeho nástup do Komety sa odkladá pravdepodobne na ďalšiu sezónu. Po vzájomnej dohode sa rozhodol využiť zaujímavú ponuku zo Švédska," povedal majiteľ a hlavný tréner Komety Libor Zábranský.

Martin Bakoš bol v uplynulom ročníku českej extraligy najproduktívnejším hráčom Liberca. V základnej časti odohral 52 duelov so ziskom 40 bodov (14 gólov a 26 asistencií), v desiatich súbojoch play-off mal bilanciu 2+3. Spišskonovoveský rodák má skúsenosti s pôsobením v KHL a vyskúšal si aj pôsobenie najvyšších súťažiach v Česku a na Slovensku.

Brniansky klub našiel za slovenského hokejistu okamžite náhradu a oznámil príchod českého útočníka Lukáša Kašpara, ktorý v predošlej sezóne pôsobil v Slovane Bratislave. V základnej časti KHL nazbieral 21 bodov (4+17) v 46 zápasoch a plnil úlohu asistenta kapitána.


Tagy: Martin Bakoš

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA