Totálna frustrácia Djokoviča po senzačnej prehre v Paríži: Vynechá celú trávnatú časť sezóny?

Frustrovaný Novak Djokovič
Frustrovaný Novak Djokovič

PARÍŽ - Sklamaný srbský tenista Novak Djokovič po vyradení vo štvrťfinále French Open zvažuje, že vynechá celú trávnatú časť sezóny, ktorej vrcholom je júlový Wimbledon. Dvanásťnásobný grandslamový šampión, ktorý sa tento rok vracia po dlhšej pauze zavinenej zranením lakťa, to povedal na tlačovej konferencii v Paríži.

"Neviem, či budem hrať na tráve," povedal bývalý prvý hráč svetového rebríčka len niekoľko minút po prehre s talianskym prekvapením Roland Garros Marcom Cecchinatom. "Neviem, čo budem robiť, teraz som prišiel z kurtu," dodal rozladene.

Trojnásobný wimbledonský šampión musel vlani vynechať kvôli zdravotným problémom druhú polovicu sezóny a tento rok sa zatiaľ márne pokúša vrátiť do bývalej formy. Na Australian Open vypadol v 4. kole a vo februári podstúpil operáciu lakťa. Na prelome marca a apríla sa rozlúčil so superkoučem Andrem Agassim a následne aj s Radkom Štěpánkom.

Na antukovú sezónu sa tridsaťjedenročný Srb snažil pripraviť s bývalým trénerom Mariánom Vajdom, svoje očakávania ale stále nenaplnil a v rebríčku ATP sa prepadol na 22. miesto. V generálke v Ríme síce došiel až do semifinále, v ktorom podľahol antukovému kráľovi Rafaelovi Nadalovi, v Paríži ale medzi najlepších opäť neprenikol. Tohtoročnú bilanciu má 14 výhier a osem prehier.


Tagy: Novak Djokovič Marco Cecchinato

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Michel Euler

DISKUSIA