VIDEO z divočenia fanúšikov po prehre Slovenska, Hamšík: Radšej sme všetci utekali do šatne!

Marockí fanúšikovia po záverečnom hvizde vbehli na trávnikMarockí fanúšikovia po záverečnom hvizde vbehli na trávnik Zdroj: TASR - Martin Baumann

ŽENEVA - Slovenskí futbalisti prehrali v Ženeve prípravný zápas proti výberu Maroka 1:2, keď africký súper jasne potvrdil, že účasť na svetovom šampionáte vôbec nie je náhodná. Aj na tribúnach mali prevahu Afričania. Veľký futbalový boom v Maroku, ktoré si v základnej skupine MS zmeria sily so Španielskom, Portugalskom a Iránom, sa potvrdil po záverečnom hvizde švajčiarskeho rozhodcu Lionela Tschudiho, keď fanúšikovia doslova zaplavili hraciu plochu na Stade de Genéve.

Na margo pozápasovej "divočiny", keď priaznivci Maroka vybehli na hraciu plochu Stade de Genéve a svojich miláčikov skoro udupali, Marek Hamšík podotkol: "Keď som videl, že sa rozbiehajú a prichádzajú na trávnik, tak sme utekali všetci radšej do šatne. Maročania majú super fanúšikov, veľmi búrlivých, aj predtým v samotnom zápase urobili dobrú atmosféru. Sme radi, že do Ženevy prišli nejakí ľudia a na štadión si našli cestu."

"Ochranka nás tlačila čo najrýchlejšie dolu z hracej plochy, nech sa nikomu nič nestane. Fanúšikov z Maroka tu bolo fakt dosť, ale videli sme aj tých zo Slovenska, patrí im za to naše veľké poďakovanie," povedal k pozápasovému besneniu fanúšikov jediný strelec slovenského tímu Ján Greguš. 

Priaznivci Maroka napriek výzvam hlásateľa zaplavili trávnik ženevského štadióna aby oslavovali víťazstvo svojich miláčikov spolu s nimi, zatiaľ čo slovenskí futbaloví reprezentanti si museli doslova prekliesniť cestu do šatne. "Predovšetkým som nevedel, čo sa vlastne deje. Všetci fanúšikovia vybehli na hraciu plochu. Následne nás zobrali usporiadatelia a odprevadili až dolu do útrob štadióna, bolo to bez nejakých výrazných komplikácií," uviedol slovenský gólman Michal Šulla a dodal: "Atmosféra bola slušná, na to, že sa vlastne hralo na neutrálnej pôde. Diváci utvorili dobré prostredie."

Marockí fanúšikovia po záverečnom Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR - Martin Baumann

Fanúšikovia Maroka vyvolávali svojim hrdinom na slávu a chceli si s nimi spraviť selfie či sa ich aspoň dotknúť. V tom čase boli na ihrisku ešte aj slovenskí futbalisti, našťastie neprišlo k žiadnym incidentom. "Oni sa chceli potešiť so svojimi hráčmi, nás si vôbec nevšímali. Pred štartom MS vládne u nich eufória, darí sa im výsledkovo a je to vidieť. Myslím si, že na šampionáte bude mať Maroko čo ponúknuť, hoci nemá ľahkú skupinu," uviedol k záverečnému divočeniu fanúšikov slovenský zadák Ľubomír Šatka, ktorý nastúpil na stopérskom poste po boku Milana Škriniara

Marockí fanúšikovia po záverečnom Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR - Martin Baumann

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Marek Hamšík Slovensko Maroko Ján Greguš Michal Šulla
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann; VIDEO: Ad Sports
  • Zdroj: SITA, športky

Súvisiace články