Veľké zmeny v tíme Islanders: Koniec generálneho manažéra Snowa aj trénera Weighta

Doug Weight na lavičke Islanders
Doug Weight na lavičke Islanders

NEW YORK - Klub zámorskej hokejovej NHL New York Islanders v utorok uvoľnil zo svojich pozícií generálneho manažéra Gartha Snowa a hlavného trénera Douga Weighta. Obaja by mali zotrvať v organizácii "ostrovanov" a pracovať na iných postoch.

Kompetencie generálneho manažéra na seba prebral Lou Lamoriello, ktorý je prezidentom hokejových operácii v newyorskom klube. Skúsený funkcionár zároveň začne s hľadaním nového hlavného kouča pre nasledujúcu sezónu. "New York Islanders ďakuje Garthovi a Dougovi za ich oddanosť organizácii. Obaja začínali v klube ako hráči a vypracovali sa na ohromných lídrov," povedal pre oficiálny klubový web Lou Lamoriello. Ten potvrdil, že Garth Snow a Doug Weight sa v klube presunú na iné pozície.

Islanders majú za sebou nevydarenú sezónu, v ktorej druhýkrát po sebe nepostúpili do play-off a vo Východnej konferencii obsadili až jedenáste miesto. Newyorčania doplatili najmä na zlú defenzívu, keď inkasovali najviac gólov (296) spomedzi všetkých 31 tímov zámorskej profiligy.


Tagy: New York Islanders Doug Weight Garth Snow

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA