VIDEO Poriadny nervák so šťastným koncom pre Marinčina: Ešte dva triumfy a bude majster!

Hráči Toronta Marlies sa radujú z góluHráči Toronta Marlies sa radujú z gólu

AUSTIN - Hokejisti Toronta Marlies zvíťazili v noci na stredu v treťom zápase finále play-off zámorskej AHL na ľade Texas Stars 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii. V drese hostí sa z výhry tešil aj slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý si pripísal jeden strelecký pokus.

Stars sa ujali vedenia v 21. minúte zásluhou Sheldona Driesa, Toronto však ešte v druhej tretine otočilo skóre gólmi Chrisa Muellera a Calleho Roséna. Marlies sa tak ujali vedenia v sérii hranej na štyri víťazstvá a už len dve výhry ich delia od zisku Calderovho pohára. Štvrtý duel je v texaskom Cedar Parku na programe v noci na piatok o 2.00 SELČ.

Finále play-off AHL o Calder Cup - tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

Texas Stars - Toronto Marlies 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) - stav série: 1:2
Góly: 21. Dries (Elie, Regner) - 24. Mueller (A. Johnsson, B. Smith), 33. Rosén (T. Moore, Engvall)