VIDEO Slovenskí reprezentanti bavili mladé talenty: Takto ste ich hrať ešte nevideli

Tréning pre mladé talenty zo "Školy futbalu" okorenili slovenskí reprezentanti zápasom v zorbingových guliach
Tréning pre mladé talenty zo "Školy futbalu" okorenili slovenskí reprezentanti zápasom v zorbingových guliach

BRATISLAVA - Slovenskí seniorskí i mládežnícki futbaloví reprezentanti sa dokážu zabaviť aj na vlastný účet, stredajší špeciálny tréning pre mladé talenty zo "Školy futbalu" okorenili v Bratislave exhibičným zápasom v zorbingových guliach. Deň plný zábavy bol "ochutnávkou" letných kempov, ktoré na deti čakajú už počas prázdnin.

Futbalisti Juraj Kucka, Adam Nemec, Tomáš Hubočan, Matúš Bero, László Bénes, Šimon Kozák, Marek Rodák a Michal Tomič pripravili v spolupráci s Nadáciou Stars & Friends pre svojich 24 šťastných vyžrebovaných fanúšikov zo Školy futbalu predpoludnie, na aké sa nezabúda. Po spoločnom tréningu a zmiešanom turnaji sa dokonca nezľakli ani takej výzvy, akou sú zorbingové gule. Práve v nich si zahrali krátku exhibíciu, čo ocenili predovšetkým diváci, ktorých pobavili. "Rozhodne sme si dnešok užili a verím, že aj deti. Chceli sme, aby načerpali energiu po dlhej sezóne a tréningoch, ktoré možno až také zábavné nie sú,“ povedal Juraj Kucka.

O Kucku sa údajne opäť zaujíma bývalý zamestnávateľ AC Miláno. "Uvidíme, ako to bude v Trabzonspore ďalej s novým prezidentom a novým trénerom. S chalanmi to bolo o niečo jednoduchšie, krajšie, lebo sa poznáme už dlhé roky. Možno prídu ďalší. O záujme AC som sa dozvedel na instagrame, takže neviem. Nebudem nič hovoriť, ale bolo by to pekné, je to moja srdcovka.  dodal slovenský záložník, ktorý má platnú zmluvu do roku 2020.

Ďalší stredopoliar Bero je v piatom mužstve minulého ročníka najvyššej tureckej súťaže takisto viazaný ešte na dve sezóny, no aj v jeho prípade prichádza do úvahy letná zmena dresu: "Jánovi Ďuricovi sa skončila zmluva, Tomášovi Hubočanovi nepodpísali hosťovanie. Máme nového prezidenta, preto je otázka ohľadom Juraja Kucku otvorená. Nevidím do toho, ale nebral by som to ako dôvod na odchod. Skôr to, že mám 22 rokov a odohral som minimum. Záleží na možnostiach, keď prídu, budem ich musieť správne vyhodnotiť, aby bol ďalší krok pre moje dobro."

"Sme radi, že sme aj takto podporili Školu futbalu, s ktorou sme tento rok nadviazali spoluprácu. Snažíme sa pomôcť nielen finančne, ale poskytujeme im aj športovú výbavu a poradenstvo,“ doplnila Martina Nehézová, správkyňa Nadácie Stars & Friends. Hráči prostredníctvom nadácie zabezpečia ôsmim najtalentovanejším deťom z tohtoročných letných futbalových kempov Školy futbalu aj pobyt vo futbalovej akadémii nemeckého klubu 1. FC Norimberg, ktorý sa organizuje v spolupráci s niekdajším slovenským reprezentantom Marekom Mintálom. Kemp sa bude konať v auguste 2018. Na výbere futbalistov sa podieľali i skauti Stars & Friends.

Atraktívne predpoludnie v areáli futbalového klubu Spoločenstva detí a mládeže Domino na Okružnej ulici v Bratislave pomyselne odštartovalo už tretiu sezónu Školy futbalu. "Na našich kempoch sa počas prvých dvoch ročníkov zúčastnilo už takmer 1000 detí z celého Slovenska. Keďže nás veľmi teší ich veľký záujem, rozhodli sme sa preto v roku 2018 organizovať kempy až v siedmich športových lokalitách po celom Slovensku," uviedol Július Sauer, zakladateľ OZ Aktivity Pro, pod ktoré spadá projekt Školy futbalu. "Spolupráca s Nadáciou Stars & Friends je pre nás veľkým prínosom, naše aktivity sa totiž rozrastajú a hľadáme najmä inovatívne metódy, ako deti pritiahnuť k športu. To, že sa dnes mohli stretnúť so svojimi futbalovými hviezdami, k tomu určite prispelo,“ dodal Sauer.


Tagy: Tomáš Hubočan Juraj Kucka Adam Nemec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
Športky - Ján Zemar; Video: Športky - Ján Zemiar

DISKUSIA