Réwaya už nechcú v Sparte ani v Slovane: Sen o NHL ešte neuzavrel!

Martin Réway počas tréningu
Martin Réway počas tréningu

BRATISLAVA - Nad slovenským hokejovým útočníkom Martinom Réwayom visia v súvislosti s nasledujúcou sezónou otázniky. V súčasnosti je voľný hráč a vie, že v kariére nebude pokračovať v Slovane Bratislava ani v Sparte Praha.

Dvadsaťtriročný hokejista sa v novembri rozhodol pre návrat zo zámoria do Európy, v KHL absolvoval v "belasom" drese 18 duelov s bilanciou 1 gól a 4 asistencie. "Cítil som vtedy, že to bude najlepšie, čo môžem urobiť. Spočiatku sa mi po návrate na európsky ľad darilo, cítil som sa hneď lepšie, ale nakoniec to nebolo podľa mojich predstáv," povedal Réway v rozhovore pre isport.cz.

Slovan Bratislava už nemá o jeho služby záujem, rovnako ani Sparta Praha, kde hrával v minulosti. "Nedá sa nič robiť. Rešpektujem ich rozhodnutie, viem, že som nemal dobrú sezónu. Budem sa snažiť presadiť niekde inde a presvedčiť ich, že urobili chybu. Ale všetko je zatiaľ v nejakom štádiu, rozoberám to s agentom. Mám ešte dosť času na to, aby som si to rozmyslel," pokračoval Réway.

Ten zatiaľ neuzavrel ani otázku svojho návratu do zámoria. "Prípadne by som to skúsil znova. Ale teraz chcem nájsť stratenú pohodu." Súťažný ročník 2016/2017 vynechal úplne pre zdravotné problémy, teraz sa však cíti dobre. "Nechcem to zakríknuť, ale všetko je v poriadku. Začínam druhý mesiac prípravy na suchu. Som rád, že to môžem absolvovať v plnej záťaži. Verím, že mi to vydrží,“ pokračoval Réway.


Tagy: Martin Réway

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky, SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA