Bystrica zažije veľkú akciu parkouristov. Ťahákmi hosť zo Španielska aj nové vybavenie

Zdroj: Michal Mihál

BANSKÁ BYSTRICA - Najväčšie stretnutie parkouristov opäť v meste pod Urpínom. Parkour Meeting Banská Bystrica 2018 odhalil tohtoročné novinky!

V meste pod Urpínom sa už po ôsmykrát uskutoční medzinárodné stretnutie parkouristov s názvom Parkour Meeting Banská Bystrica 2018. Tento rok sa bude stretnutie nadšencov umenia pohybu konať od 26. do 29. júla v Hale B zimného štadióna, v parku pod Pamätníkom SNP a na ďalších miestach.

Návštevníci sa majú opäť na čo tešiť. „Hosťom podujatia bude špičkový španielsky parkourista Aral Roca Gomez z tímu Born to Trace. Takisto sme sa rozhodli trochu zainvestovať do vybavenia a kúpili sme veľkú dopadovú žinenku, do ktorej budú môcť účastníci trénovať aj náročnejšie prvky a saltá,“ prezradil novinky ôsmeho ročníka Dávid Lupták, jeden z organizátorov podujatia.

Registrácia na podujatie bola spustená iba prednedávnom a potrvá do 18. júna 2018. Ak by ste si ho chceli užiť naplno ako účastník, všetky dôležité informácie nájdete na oficiálnej stránke Meetingu.

“Pokiaľ sa však na podujatie chcete prísť pozrieť iba ako diváci, registrovať sa nemusíte. Pre verejnosť opäť pripravíme aj bezplatné workshopy základov parkouru a zapojiť sa budú môcť aj do spoločných rozcvičiek v parku,” pokračoval Dávid. Ako dodal, ani tento rok nebude chýbať oceňovanie dobrovoľníctva parkouristov Parkour Spirit.

Pozrieť si môžete aj foto z minulého ročníka podujatia, tohtoročný plagát a promo video! 

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Michal Mihál
  • Zdroj: PR článok

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy