VIDEO Nemecko sa poriadne vytrápilo s arabským outsiderom, Švajčiari sa na MS naladili výhrou

Omar Hawsawi a Thomas MüllerOmar Hawsawi a Thomas Müller Zdroj: SITA/AP - Martin Meissner

BRATISLAVA - Futbalová reprezentácia Iránu zvládla generálku pred majstrovstvami sveta v Rusku, keď v piatkovom prípravnom zápase v Moskve zdolala Litvu tesne 1:0 gólom útočníka Karima Ansarifarda z 88. minúty. Irán sa pri svojej piatej účasti na šampionáte stretne v B-skupine s Marokom, Španielskom a Portugalskom.

Chorváti zdolali v súboji dvoch účastníkov MS Senegal 2:1. Vedenia sa ujali Afričania, ktorí sa vrátili na šampionát prvýkrát od roku 2002, gólom Ismailu Sarra zo 48. minúty, no v ďalšom priebehu otočili Ivan Perišič a Andrej Kramarič.

Chorváti sa v Rusku stretnú v D-skupine s Argentínou, Islandom a Nigériou, Senegal narazí v H-skupine na Poľsko, Kolumbiu a Japonsko.

Švajčiarski reprezentanti sa naladili na šampionát triumfom nad Japonskom 2:0. O góly sa postarali Ricardo Rodriguez a Haris Seferovič. "Helvéti" sa v Rusku stretnú v E-skupine s Brazíliou, Srbskom a Kostarikou. Japonsko čaká ešte jeden prípravný duel v utorok s Paraguajom, na MS nastúpia v H-skupine.

V ďalšom súboji dvoch účastníkov záverečného turnaja MS na seba narazili v Leverkusene domáce Nemecko a Saudská Arábia. Úradujúci majstri sveta viedli po prvom polčase 2:0. Skóre otvoril už v 8. minúte Timo Werner a krátko pred polčasom si dal "vlastenca" Omar Hawsawi. Hostia však duel zdramatizovali, v 84. minúte síce nepremenil penaltu Mohammad Al Sahlawi, ale lopta sa odrazila k Taisirovi Al Jassimu a ten znížil. Vyrovnať sa im už ale nepodarilo.

Julian Draxler a Mohammed Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Martin Meissner

Nemecko nastúpi v základnej F-skupine na MS proti Švédom, Mexiku a Kórejskej republike, Saudská Arábia otvorí turnaj duelom s Ruskom a v "Áčku" ju ďalej čakajú Uruguaj a Egypt.