Rozhodil Ovečkin Fleuryho? VIDEO zaujímavej konfrontácie hviezd pred rozhodujúcim finále NHL

Alexander Ovečkin pred brankárom Fleurym
Alexander Ovečkin pred brankárom Fleurym

LAS VEGAS - Zaujímavú konfrontáciu dvoch veľkých hviezd prinieslo rozkorčuľovanie finalistov Stanley Cupu pred piatym zápasom, ktorý nakoniec rozhodol. Kapitán hokejistov Washingtonu Alexander Ovečkin sa zrejme snažil vyviesť z rovnováhy gólmana Marca-Andrého Fleuryho, veľkú oporu domácich Vegas Golden Knights. Ruský kanonier mu dal následne gól.

Obaja okolo seba už počas rozkorčuľovania pred druhým finálovým zápasom striekali z fľaše, v noci na dnes ale zašli ešte ďalej. Ovečkin klepol Fleuryho cez betóny a ten si to nenechal páčiť - pri najbližšej príležitosti "pohladil" svojou širokou hokejkou Ovečkina cez nohy.

Oveľa dôležitejšie ale bolo, že líder Capitals dal po polovici zápasu vo finále Fleurymu svoj tretí gól a pomohol k tesnej výhre 4:3. Vďaka nej sa potom vo chvíli, keď už v uliciach metropoly Spojených štátov amerických slávili prvý klubový triumf v histórii desaťtisíce ľudí, mohol premeniť na jedného z hlavných vokalistov Capitals.

Hráči Washingtonu nechali po zápase v šatni znovu ožiť tradičný oslavný hit šampiónov - pieseň We Are the Champions od skupiny Queen. Práve Ovečkin bol jedným z tých, ktorí si ju zaspievali poriadne od pľúc. Úľava z naplnenia dlhoročného sna, na ktorého splnenie sa už začínal Ovečkinovi čas povážlivo krátiť, bola na ruskej hviezde viac než zrejmá.


Tagy: Washington Capitals Alexander Ovečkin Marc-André Fleury Vegas Golden Knights

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - John Locher; Video: SN

DISKUSIA