Halepová to na štvrtý pokus konečne dokázala: Ohlasy médií na novú šampiónku Roland Garros

Simona Halepová s víťazným pohárom
Simona Halepová s víťazným pohárom

PARÍŽ - Ohlasy svetových médií po víťazstve rumunskej tenistky Simony Halepovej na Roland Garros:

frt.ro: "Simona Halepová je novou šampiónkou Roland Garros. Po parížskych finálových prehrách v rokoch 2014 a 2017 nastal pre ňu okamih slávy."

prosport.ro: "Víťazstvo Simony Halepovej prišlo po vynikajúcom zápase a úžasných víťazných úderoch proti Sloane Stephensovej."

usatoday.com: "Simona Halepová ukončila svoje čakanie na prvý grandslamový titul."

espn.com: "Simona Halepová to dokázala! Vyhrala svoj prvý grandslamový turnaj a kurt Philippea Chatriera vybuchol radosťou rumunských fanúšikov."

tennis.com: "Simona Halepová bola psychicky silnejšia ako ostatné hráčky. Veľmi chcela získať grandslamový triumf a bola si istá, že jej to jedného dňa vyjde."

wtatennis.com: "Svetová jednotka Simona Halepová dôrazne ukončila čakanie na svoj premiérový grandslamový titul. Po nevydarených troch predchádzajúcich finálových dueloch tentokrát vyhrala nad Sloane Stephensovou."

cnn.com: "Rumunka Simona Halepová otočila nepriaznivo vyvíjajúci sa zápas proti Sloane Stephensovej a vyhrala Roland Garros."

skysports.com: "Simona Halepová nadviazala na Virginiu Ruziciovú a stala sa druhou rumunskou tenistkou, ktorá vyhrala na Roland Garros."

idnes.cz: "Na štvrtý pokus to vyšlo. Svetová jednotka Simona Halepová prvýkrát v kariére ovládla grandslamový turnaj."


Tagy: Simona Halepová Sloane Stephensonová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Michel Euler

DISKUSIA