Peter Sagan po tímovej časovke na Okolo Švajčiarska: Som šťastný z výsledku, ale ...

Peter Sagan s tímom Bora-Hangsrohe
Peter Sagan s tímom Bora-Hangsrohe

FRAUENFELD - Cyklisti amerického tímu BMC ovládli úvodnú tímovú časovku na pretekoch Okolo Švajčiarska. Sedmička v zložení Richie Porte, Simon Gerrans, Stefan Küng, Alessandro De Marchi, Michael Schär, Greg van Avermaet a Tejay van Garderen zvládla mierne zvlnenú trasu dlhú 18 km v okolí mesta Frauenfeld za 20 minút a 18 sekúnd.

Na druhom mieste skončili jazdci nemeckého Sunwebu s mankom 20 sekúnd a tretí boli pretekári belgického Quick Step Floors s časom 20:45. Len o pár stotín bola horšia zostava nemeckej stajne Bora-Hansgrohe, v ktorej sa predviedla aj slovenská bratská dvojica Peter a Juraj Saganovci.

"Myslím, že sme mali dobrý štart do pretekov a som šťastný z výsledku, ktorý sme dosiahli. Bol to môj prvý pretekový deň po návrate z náročného vysokohorského sústredenia v USA a cítim sa byť v dobrej forme. Nie je to ešte na 100%, ale sme len na začiatku. Máme pred sebou ešte ďalších osem etáp," povedal P. Sagan pre svoju oficiálnu stránku.

V drese BMC preťal ako prvý cieľ domáci pretekár Stefan Küng, ktorý sa tak v nedeľu oblečie do žltého dresu pre lídra celkového poradia. Peter Sagan figuruje na 15. mieste s mankom 27 sekúnd, jeho brat Juraj je 62. so stratou 59 s.

V nedeľu čaká pelotón 2. etapa dlhá 155 km opäť v okolí mesta Frauenfeld.


Tagy: Peter Sagan Okolo Švajčiarska 2018

Zdroj:
TASR
Foto:
Facebook - Peter Sagan; Video: Youtube

DISKUSIA