Wilder pristúpil na podmienky Joshuu: Súboj, na ktorý všetci čakali sa uskutoční na jeseň!

Anthony Joshua má po výhre nad Parkerom ďalší opasok
Anthony Joshua má po výhre nad Parkerom ďalší opasok

MONTGOMERY - Americký profesionálny boxer Deontay Wilder sa postaví v ringu proti Britovi Anthonymu Joshuovi v unifikačnom zápase v superťažkej hmotnostnej kategórii. Termín súboja zatiaľ nie je stanovený, obe strany sa však dohodli, že bude vo Veľkej Británii na jeseň tohto roku, aby nekolidoval s prípadnou odvetou Golovkin - Álvarez.

"Súhlasil som so zápasom s Joshuom vo Veľkej Británii. Ak chce bojovať doma, loptička je na jeho strane," uviedol Wilder na svojom twitteri.

"Ponúkli sme Joshuovi 50 miliónov USD, toľko si žiadal, no odmietol. Neskôr prišli za nami s oveľa, oveľa nižšou ponukou pre Deontaya, ktorú zníži aj dejisko v Británii. Povedali sme áno. Dôvod je investícia. Deontay chce bojovať pre fanúšikov a dokázať, že je šampiónom v superťažkej váhe, aj keď sme očakávali lepšiu ponuku, kývli sme," povedal Wilderov tréner Jay Deas pre agentúru AP.

Obaja pästiari sú dosiaľ v profesionálnom ringu nezdolaní. Tridsaťdvaročný Wilder má za sebou stopercentnú bilanciu v 40 zápasoch, iba jeden sa skončil uplynutím časového limitu. Jeho o štyri roky mladší rival stihol absolvovať 21 duelov, v dvadsiatich uštedril súperom KO.


Tagy: Deontay Wilder Anthony Joshua

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Frank Augstein

DISKUSIA