Fanúšikovia rozhodli! Pozrite si FOTO maskota šampionátu v Rusku

Okrem vlka boli v hre o oficiálneho maskota šampionátu aj tiger a mačka v skafandri
Okrem vlka boli v hre o oficiálneho maskota šampionátu aj tiger a mačka v skafandri

MOSKVA - K futbalovým majstrovstvám sveta neodmysliteľne patria aj maskoti, ktorí sa starajú nielen o zábavu pre fanúšikov, ale reprezentujú aj danú krajinu. Na 21. MS v Rusku (14. júna - 15. júla) to bude vlk menom Zabivaka, v preklade "ten kto dal gól".

Zvolili ho priaznivci v internetovom hlasovaní, na ktorom sa zúčastnilo viac ako milión ľudí. Antropomorfná šelma si získala 53 percent hlasujúcich, uspela pred tigrom (27%) a mačkou (20%). Zabivaka, ktorého vytvorila študentka dizajnu Jekaterina Bocharovová, je odetý do trička v národných farbách s nápisom "Russia 2018".

Loptu na šampionát tradične dodá odevný gigant Adidas, oficiálny partner Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Jej názov je Telstar 18. Názov je poctou prvej lopty na MS z dielne Adidas - Telstar z roku 1970 v Mexiku. Pomenovali ju po prvom telekomunikačnom satelite. Telstar je kombináciou slov "televízia a hviezda". Dizajn vychádza z pôvodnej čierno-bielej kombinácie, na rozdiel od originálu spred takmer 50 rokov nie je zošívaná, ale lepená. Vyrába sa v Pakistane.


Tagy: maskot Zabivaka Rusko 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
cnn.com

DISKUSIA