Stávkové kancelárie v tom majú jasno: Toto sú najväčší favoriti šampionátu

Trofej pre majstra sveta vo futbale
Trofej pre majstra sveta vo futbale

MOSKVA - Futbalové majstrovstvá sveta v Rusku vyhrá podľa bookmakerov Brazília. Za druhého najväčšieho favorita považujú stávkové kancelárie obhajcu titulu Nemecko a bronz predpovedajú Francúzsku alebo Španielsku. Úradujúci európski šampióni z Portugalska skončia podľa odborníkov na kurzy bez medaily.

Na šiestich hlavných favoritoch sa zhodla drvivá väčšina stávkových kancelárií. Bookmakeri sa domnievajú, že Brazília ukončí 16 rokov trvajúce čakanie na svetové zlato a spraví si chuť po štvrtom mieste z predchádzajúceho šampionátu na domácej pôde. Na celkový triumf "kanárikov" vypísali väčšinou bookmakeri kurz 5,5:1.

V tesnom závese sú Nemci, ktoré niektoré spoločnosti dokonca považujú za rovnako veľkého favorita ako Brazíliu. Podobná je situácia u Francúzska a Španielska. Niektoré stávkové kancelárie vidia ich šance vyrovnane, iné o trochu viac veria tímu galského kohúta.

Až piatym najväčším favoritom sú obhajcovia striebra Argentínčania. Až ôsmym najväčším favoritom majstrovstiev sú európski šampióni z Portugalska, viac bookmakeri veria aj Anglicku. Pozícia najväčších outsiderov medzi 32 účastníkmi turnaja pripadla Paname a Saudskej Arábii. Na oba celky možno u väčšiny stávkových spoločností tipovať v kurzoch cez 1000:1. 


Tagy: Nemecko Portugalsko Brazília Argentína

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA