VIDEO Sagan už je lídrom bodovacej súťaže: Ďalší deň, ďalšia šanca niečo urobiť

Sagan v drese lídra bodovacej súťaže
Sagan v drese lídra bodovacej súťaže

GSTAAD - Dánsky cyklista Christopher Juul-Jensen triumfoval v utorňajšej 4. etape pretekov Okolo Švajčiarska. Slovenský pretekár Peter Sagan obsadil štvrté miesto.

Jazdec stajne Mitchelton – Scott dotiahol do úspešného konca celodenný únik na 189 km dlhej trati z Gansingenu do Gstaadu. Na druhej priečke skončil v hromadnom finiši pelotónu Austrálčan Michael Matthews zo Sunwebu, tretí finišoval Belgičan Yves Lampaert z Quick-Step Floors.

Na čele celkového poradia sa udržal Stefana Küng z BMC s trojsekundovým náskokom pred svojimi tímovými kolegami Gregom van Avermaetom z Belgicka a Richiem Portem z Austrálie. Peter Sagan z Bora-Hansgrohe figuruje na 5. priečke s mankom 16 s. Jeho brat Juraj prišiel do cieľa na 145. pozícii a celkovo je 137. s vyše 25-minútovým mankom.

"Peter Sagan si počínal dobre a bol vpredu v preriedenom pelotóne, ale Juul-Jensen si to už nenechal ujsť. Bol to deň stvorený na úniky na klzkej ceste a najmä záverečný zjazd do Gstaadu bol nebezpečný. Peter už má ´bodovacie´ tričko a ďalší deň prinesie ďalšiu šancu niečo urobiť," uviedol športový riaditeľ Enrico Poitschke pre bora-hansgrohe.com.

 

 


Tagy: Peter Sagan Okolo Švajčiarska

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
Facebook - Peter Sagan/Bettiniphoto; Video: Twitter

DISKUSIA