Od Réwaya si v Hradci veľa sľubujú: Má neskutočný herný potenciál!

Martin Réway
Martin Réway

HRADEC KRÁLOVÉ - Slovenský hokejový útočník Martin Réway posilní český extraligový tím Mountfield Hradec Králové. Informácie o jeho možnom príchode zaznievali od konca mája, kedy dal Slovan Bratislava jasne najavo, že s jeho službami už v novej sezóne nepočíta.

"K rozhodnutiu angažovať Martina sme dospeli po dôkladnom zvážení a dlhšej debate v rámci športového vedenia klubu i vedenia spoločnosti. Zmluvu, ktorú sme uzavreli, máme dobre ošetrenú. Je v nej počítané so všetkými možnými komplikáciami, vrátane zdravotných. Martin v utorok prešiel úspešne zdravotnou prehliadkou," povedal podľa oficiálnej internetovej stránky klubu generálny manažér Aleš Kmoníček. "Martin si prešiel ťažkým obdobím, ale verím, že to už má za sebou a že využije šancu, ktorú od nás dostal. Dúfam, že sa z neho znovu stane hokejista top formátu, pomôže tímu a stane sa našim ťahúňom." dodal Kmoníček.

Réway si urobil v Česku dobré meno v rokoch 2014 a 2015, keď nazbieral v drese Sparty Praha 52 bodov (14+38) v 48 dueloch. Na starom kontinente hral medzi seniormi aj za švajčiarsky Fribourg-Gottéron. V zámorí pôsobil dva roky v tíme Gatineau Olympiques v juniorskej QMJHL.

Podpis zmluvy so šikovným útočníkom kvituje aj športový manažér Hradca Králové Jaroslav Bednář. "Martin je hokejista s neskutočným herným potenciálom. Výborne vidí hru, je to jeden z mála hráčov, ktorý dokáže prihrať 'žabkou' presne cez polovicu klziska. Dúfam, že ho dostaneme do hernej pohody, v akej bol v Sparte. Myslím si, že je schopný ukázať nám veľké veci," vyhlásil Bednář.


Tagy: Hradec Králové Martin Réway Mountfield HK

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA