Majster sveta z roku 1998 to povedal otvorene: Deschamps by mal Pogbu posadiť na lavičku

Paul Pogba pred začiatkom súboja
Paul Pogba pred začiatkom súboja

MOSKVA - Paul Pogba má veľký futbalový talent, ale napriek tomu nepatrí do základnej zostavy Francúzska na majstrovstvách sveta. Túto kritiku na jedného z najdrahších hráčov sveta vyslovil niekdajší reprezentant ekipy "Les Bleus" Frank Leboeuf. Nepriamo tým vyzval svojho kolegu zo zlatého tímu z MS 1998 Didiera Deschampsa, aby multimiliónového stredopoliara Manchestru United nechal sedieť na lavičke minimálne v úvodnom súboji nadchádzajúceho svetového šampionátu v Rusku. Francúzi začnú púť šampionátom v sobotu 16. júna zápasom s Austrálčanmi.

"Nemyslím si, že by mal nastúpiť v sobotu. A nie som si istý, či by mal vôbec hrať na tomto svetovom šampionáte. Myslím si, že na ľavej strane sú lepší hráči Corentin Tolisso aj Blaise Matuidi," cituje Leboefa portál denníka Daily Mail. Bývalý skvelý obranca si myslí, že Pogba svoj nesporný talent ešte nikdy neukázal v prospech francúzskej trikolóry.

"V posledných dvoch - troch rokoch sme v jeho podaní nevideli v reprezentácii nič nezvyčajné, On rád hovorí o zisku Zlatej lopty, ale momentálne nevie podporiť činmi svoje ambície. Je to dobrý chlapec, ale príliš na seba púta pozornosť. Dostáva sa pod nežiaduci tlak, keď povie, že chce byť kľúčová postava národného tímu. Jediné, čo by mal hovoriť, je ambícia tvrdo pracovať a zlepšovať sa," dodal účastník finále MS 1998, aktuálne už päťdesiatnik Leboeuf.


Tagy: Manchester United Francúzsko Paul Pogba

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Claude Paris

DISKUSIA