Blesková náhrada za Lopeteguia: Tento muž povedie Španielsko na šampionáte v Rusku

Fernando Hierro
Fernando Hierro

MADRID/MOSKVA - Španielska kráľovská futbalová federácia (RFEF) sa iba deň pred štartom majstrovstiev sveta rozhodla pre nečakaný krok, keď odvolala z postu hlavného trénera národného mužstva Julena Lopeteguiho. Ten v utorok oznámil, že po skončení turnaja bude pôsobiť ako kouč aktuálneho víťaza Ligy majstrov Realu Madrid.

Podľa prezidenta RFEF Luisa Rubialesa to nebolo najlepšie riešenie pre národný tím, no vyjadril potrebu adekvátnej reakcie na včerajšie prekvapujúce oznámenie o Lopeteguiho novom pôsobisku. "Viem, že sa nachádzame v zložitej situácii. Uvedomujem si zároveň, že akýkoľvek krok z našej strany by bol kritizovaný," uviedol Rubiales a dodal: "Verím však, že časom nás toto rozhodnutie posilní. Julen má môj veľký obdiv a rešpekt. Je skúseným trénerom a to robilo naše rozhodnutie ešte ťažším. No nemôžete urobiť to, čo on, iba dva dni pred turnajom. Boli sme prinútení urobiť toto rozhodnutie." Španielsko čaká úvodný duel šampionátu v piatok 15. júna proti Portugalsku. Informáciu priniesol spravodajský portál BBC.


Môže vás zaujímať: ŠOKUJÚCI vyhadzov deň pred šampionátom: Španieli odvolali Lopeteguia!


Novým trénerom španielskeho národného mužstva bude športový riaditeľ federácie a bývalý kapitán Realu Madrid Fernando Hierro. S trénerskou kariérou začal v akadémii Realu, v roku 2014 sa stal asistentom pri A-tíme, kde nahradil Zinedina Zidana, ktorý sa v tom čase presunul na pozíciu trénera B-tímu. O dva roky neskôr sa stal koučom druholigového španielskeho klubu Real Oviedo. Pri kormidle mužstva, v ktorom hral aj slovenský legendárny hráč Peter Dubovský, vydržal iba jednu sezónu. V novembri minulého roku sa vrátil na pozíciu športového riaditeľa pri španielskej reprezentácii, na ktorej pôsobil už v rokoch 2007-2011.


Tagy: Španielsko Fernando Hierro Julen Lopetegui

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Pavel Golovkin

DISKUSIA