Nadal možno vynechá Wimbledon: Rozhodnutie nechám na svoje telo

Rafael Nadal
Rafael Nadal

MADRID - Svetová tenisová jednotka Rafael Nadal pripúšťa možnosť, že sa nepredstaví na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone. Španiel má za sebou triumf na najcennejšej antuke Roland Garros, no tráva nepatrí k jeho obľúbeným povrchom.

Tridsaťdvaročný ľavák má za sebou pomerne veľkú zápasovú záťaž, absolvoval antukové turnaje v Madride, Barcelone, Taliansku a naposledy v Paríži Roland Garros. Nezvíťazil iba na domácom podujatí, kde bol vo štvrťfinále nad jeho sily Dominic Thiem, Nadal mu nezdar oplatil v nedeľňajšom finále RG. "Minulý rok som si myslel, že sa môžem na Wimbledone dostať ďaleko, teraz sa rozhodnem podľa možností môjho tela," povedal Nadal pre periodikum Marca na úvod sezóny na tráve a dodal: "Neviem, kedy začnem s tréningom, keďže som odohral takmer všetky zápasy na antuke."

Podobný krok spravil aj druhý muž singlového rebríčka 36-ročný Roger Federer. Švajčiarovi, naopak, nesedí antuka, a preto sa rozhodol vynechať kompletnú túto časť sezóny. Dvadsaťnásobný grandslamový víťaz bude v Londýne obhajovať prvenstvo. Wimbledon je na programe od 2. do 15. júla.


Tagy: Rafael Nadal Wimbledon

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Thibault Camus

DISKUSIA