Sagan v etape pre vrchárov šetril sily na ďalšie dni: Držal som sa plánu

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Bora-Hangsrohe - Bettiniphoto

LEUKEBARD - Taliansky cyklista Diego Ulissi triumfoval v stredajšej 5. etape pretekov Okolo Švajčiarska. Jazdec stajne SAE Team Emirates sa presadil v záverečnom špurte do kopca a 155 km dlhú trať z Gstaadu do Leukerbadu zvládol časom 3:37:31 h. Na druhej priečke skončil Španiel Enric Mas z Quick-Step Floors, tretí finišoval Holanďan Tom-Jelte Slagter z Dimension Data.v

Na čelo celkového poradia sa dostal Austrálčan Richie Porte z BMC s náskokom 20 s na Holanďana Wilca Keldermana zo Sunwebu.

"Toto víťazstvo pre mňa znamená veľmi veľa, Tour de Suisse sú veľmi významné preteky. Po Gire som mal dobrú formu a vedel som, že tu sú etapy vhodné pre mňa. Dnes to bola jedna z nich a som naozaj nesmierne šťastný, že som ju vyhral," povedal pre cyclingnews.com dvadsaťosemročný Ulissi.

Bratia Juraj a Peter Saganovci skončili na 100. respektíve 112. mieste s rovnakým mankom na víťaza 24:19 minút. V celkovom poradí figuruje Peter Sagan na 71. mieste so stratou 24:32 min, Juraj je na 137. pozícii (49:19 min). Peter Sagan si udržal dres lídra bodovacej súťaže. "Piata etapa Tour de Suisse bola určená vrchárom, tak som podľa plánu pomáhal tímu a v závere šetril energiu na ďalšie dni," napísal na svojom facebookovom konte

Vo štvrtok príde na rad 6. etapa z Fieschu do Gommiswaldu (186 km) a má opäť horský charakter so záverom na takmer rovine.

Viac o téme: Peter Sagan Okolo Švajčiarska
  • Zdroj: TASR, SITA