Najlepší veštec histórie, ktorý sa vraj nikdy nepomýlil: VIDEO Achilles predpovedá, ako skončí prvý zápas

Kocúr Achilles predpovedá zápasy futbalových majstrovstiev sveta v Rusku
Kocúr Achilles predpovedá zápasy futbalových majstrovstiev sveta v Rusku

PETROHRAD - Futbalisti Ruska vyhrajú otvárací zápas majstrovstiev sveta nad Saudskou Arábiou. Tak to predpovedal kocúr Achilles, ktorý si pri slávnostnom ceremoniáli vybral misku s jedlom, na ktorej bola ruská vlajka.

Achilles patrí medzi mačky, ktoré bežne strážia petrohradské múzeum Ermitáž pred hlodavcami. Biely kocúr, ktorý je hluchý, tentoraz dostal slávnostnú úlohu a mal určiť, kto vyhrá štvrtkový úvodný duel svetového šampionátu. A z ponúknutých misiek si vybral tú ruskú.
 
"Achilles je zvyknutý na pozornosť ľudí, preto z toho nebol v strese," vysvetlila voľbu tejto mačky Anna Kondratievová, ktorá sa o zvieratá v múzeu stará. "Je úplne nestranný, pretože je hluchý a nevníma komentáre fanúšikov, takže sa riadi len svojím srdcom a zvláštnym mačacím inštinktom," dodala. Achilles podľa nej "trénoval" veštenie už pri minuloročnom Pohári FIFA a presne určil všetky výsledky.
Módu zvieracích veštieb pri športových podujatiach odštartovala nemecká chobotnica Paul z akvária v Oberhausene. Pri majstrovstvách sveta v roku 2010 presne určila výsledky siedmich zápasov nemeckej reprezentácie. Hlavonožec, ktorý sa po smrti dočkal sochy v nadživotnej veľkosti, sa nemýlil ani v predpovedi vtedajšieho finálového zápasu medzi Španielskom a Holandskom.
 
Na futbalovom MS 2014 vložila Brazília dôveru do vešteckých schopností morskej korytnačke menom Big Head.

Tagy: MS v Rusku 2018 Achilles kocúr

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Dmitri Lovetsky; Video: youtube

DISKUSIA