Bývalá svetová jednotka si dá od tenisu pauzu: Toto rozhodnutie sa rodilo len ťažko

Maria Šarapovová
Maria Šarapovová

BIRMINGHAM - Bývalá svetová tenisová jednotka Maria Šarapovová si po postupe do štvrťfinále grandslamového Roland Garros dopraje dlhšiu prestávku pred ďalším turnajom veľkej štvorky. Pred Wimbledonom sa mala predstaviť na trávnatom turnaji v Birminghame, no svoju účasť musela odrieknuť.

"Mám dobré spomienky na Birmingham, preto som sklamaná, že sa tam tento rok nepredstavím," uviedla 31-ročná Ruska a dodala: "Musím sa dôsledne starať o svoje telo a ostať zdravá, niekedy to znamená urobiť aj takéto ťažké rozhodnutie." Na najstaršom grandslamovom turnaji sa predstaví po dvojročnej pauze.

Z rovnakého turnaja sa odhlásila aj Američanka Madison Keysová. Semifinalistka nedávno skončeného Roland Garros momentálne trápi zranenie brucha. "Mrzí ma, že sa tento rok v Birminghame nepredstavím, Každý vie, ako milujem hrať na tráve, no zhoršilo sa mi zranenie, ktoré som utrpela ešte na turnaji v Ríme a potrebujem teraz, čo najdlhší oddych," uviedla neúspešná finalista minuloročného US Open Keysová.

Naopak bývala finalistka turnaja v Birminghame Donna Vekičová je novým menom medzi účastníčkami turnaja. Pridala sa tak k britskej jednotke Johanne Kontovej, minuloročnej wimbledonskej šampiónke Španielke Garbine Muguruzovej-Blancovej, dvojnásobnej víťazke Wimbledonu Češke Petre Kvitovej. V Birminghame sa môžu diváci tešiť rovnako aj na slovenskú tenistku Magdalénu Rybárikovú. Informácie priniesol oficiálny web WTA.


Tagy: Maria Šarapovová Madison Keysová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA