Nový tréner Trnavy oznámil meno svojho asistenta: Teším sa na spoluprácu so Spartakom

Michal Ščasný
Michal Ščasný

TRNAVA / SENICA - Nový hlavný kormidelník úradujúceho slovenského futbalového majstra FC Spartak Trnava Radoslav Látal oznámil v stredu meno svojho asistenta. Pravou rukou českého kormidelníka sa stal jeho krajan Michal Ščasný, ktorý v ostatných troch rokoch pracoval ako asistent trénera FK Senica. Slovenskú ligu má dokonale zmapovanú. Tridsaťdeväťročný Ščasný si káder "andelov" stihol pozrieť na rannom tréningu pred odchodom do Jaslovských Bohuníc, kde FC Spartak absolvuje štvordňové sústredenie a zakončí ho sobotňajším duelom o 13.00 h proti Zbrojovke Brno.

"Na všetko sa teším, najmä na nový kolektív, majstrovské mužstvo, štadión i kvalifikáciu Ligy majstrov. Veľa času nebolo, s trénerom Látalom sme komunikovali cez telefón. V Jaslovských Bohuniciach si rozdelíme naše úlohy. Manželka pracuje v Senici, syn začal chodiť do prvej triedy. Bydlisko nezmením, čaká ma dochádzanie. Je to však len zhruba 35 minút cesty," cituje oficiálna internetová stránka trnavského klubu slová 39-ročného Michala Ščasného, ktorý si v aktívnej hráčskej kariére zahral v pozícii obrancu v Sparte Praha, Žižkove, belgickom klube Westerlo i v Tatrane Prešov. Jeho otec Zdeněk je aktuálne športovým riaditeľom Sparty Praha.

Ščasný prišiel do Senice spolu s kormidelníkom Jurajom Sabolom v septembri 2015 a začal pôsobiť v klube zo Záhoria ako asistent trénera. "Na Senicu budem stále spomínať v tom najlepšom, som jej veľmi vďačný, lebo práve tu som dostal príležitosť robiť prvoligový futbal. Za tie tri roky, čo som bol v Senici, som zažil niekoľko hlavných trénerov. Za najkrajšie obdobie považujem jar minulého roka, keď som pôsobil s trénerom Mirom Mentelom a kondičným trénerom Tomášom Vaculom. Vtedy sa utvorila super partia hráčov, s ktorými bola radosť pracovať na ihrisku aj cez finančné problémy. Chcem sa poďakovať vedeniu klubu na čele s Martinom Šnegoňom, že mi umožnili prestup do tímu úradujúceho majstra, aj keď som mal ešte platný kontrakt. V Senici som spoznal výborných ľudí, želám klubu len to dobré," uviedol Michal Ščasný pre senický klubový web.

"Som rád, že prišiel. Nastali síce menšie komplikácie, keďže bol zmluvne viazaný v Senici, ale napokon sa všetko vyriešilo. Boli sme v kontakte dlhší čas. Ide o pracovitého trénera. Mám na neho vynikajúce referencie. Teším sa na spoluprácu," uviedol 48-ročný tréner FC Spartak Trnava Radoslav Látal na margo angažovania nového asistenta.


Tagy: FC Spartak Trnava Radoslav Látal

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fcspartak.sk

DISKUSIA